Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > The Information & Communication Technology Sector – raport PAIH
Artykuł

The Information & Communication Technology Sector – raport PAIH

Według opublikowanego pod koniec czerwca raportu kwartalnego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu pt. „The Information & Communication Technology Sector” Polski sektor ICT rośnie w siłę. Szacuje się, że wartość polskiego eksportu branży wzrośnie w 2026 r. do 12 mld EUR, w porównaniu z 9 mld EUR w 2021 r.

Kwartalne raporty branżowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) wydawane w języku angielskim stanowią istotne źródło wiedzy na temat sytuacji 15 sektorów polskiej gospodarki. Według opublikowanego raportu Polska może poszczycić się największą gospodarką cyfrową w regionie Europy Środkowo-Wschodniej o wartości ponad 44 mld euro.

Polska może pochwalić się także największą pulę talentów technologicznych w Europie. Pracuje tu 250 000 programistów, co stanowi 25% całej społeczności tego zawodu w Europie Środkowo-Wschodniej. Większość polskich programistów posiada wyższe wykształcenie. Badania związane z sektorem ICT wykazały wzrost liczby studentów kolejny rok z rzędu. W roku akademickim 2021/2022 na kierunkach  związanych z technologiami teleinformatycznymi studiowało ponad 67 000 osób.

Jak podkreślają eksperci PAIH utrzymujemy usilną pozycję w pierwszej trójce krajów z najlepszymi programistami na świecie. Dodatkowo liczba firm programistycznych w naszym kraju wciąż się zwiększa. Obecnie w Polsce działa ponad 1300 takich przedsiębiorstw, a ich liczba rośnie o około 10% każdego roku

Pełny tekst raportu (w języku angielskim) jest dostępny w zakładce Industries

  • Wszystko
  • Aktualności (120)
  • Wiedza (7)
  • Kalendarz (59)
  • Centrum Wsparcia (48)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.