Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Powstaje Polsko-Ekwadorska Izba Gospodarcza
Artykuł

Powstaje Polsko-Ekwadorska Izba Gospodarcza

Rozpoczęły się prace inicjatywne w kierunku założenia Polsko-Ekwadorskiej Izby Gospodarczej. Celem Izby byłoby wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie na ten rynek.

Ekwador, wraz z Peru i Kolumbią, jest stroną umowy o wolnym handlu z Unią Europejską, co jest niebagatelnym ułatwieniem w ekspansji. Mimo że rynek jest niewielki, widać szybki wzrost eksportu i szanse dla polskich przedsiębiorstw w rozwoju sprzedaży.

Założenie i działalność Izby w istotny sposób wpłynie na postrzeganie Polski i naszych możliwości gospodarczych. Z uwagi na decydującą pozycję sektora eksploatacji i przeróbki ropy naftowej w gospodarce Ekwadoru kraj ten mógłby stać się interesującym rynkiem dla polskich dostawców sprzętu i materiałów dla górnictwa i petrochemii. Ponadto według wstępnego rozeznania istnieje zapotrzebowanie na maszyny dla przemysłu rolno-spożywczego, ciągniki rolnicze, samoloty rolnicze i transportowe, śmigłowce i statki rybackie.

Firmy zainteresowane przystąpieniem do Izby proszone są o kontakt z p. Grzegorzem Kobyłeckim, tel. (+48) 516 512 943, e-mail: greg.kobylecki@ptcoc.eu, kob.greg@gmail.com.

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.