Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Możliwości inwestycyjne w Polsce – seminarium w Szanghaju
Artykuł

Możliwości inwestycyjne w Polsce – seminarium w Szanghaju

24 listopada 2022 r. w Konsulacie Generalnym RP w Chengdu odbyło się seminarium „Możliwości inwestycyjne w Polsce” współorganizowane przez Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Chinach (Szanghaj), Konsulat Generalny RP w Chengdu, Biuro Współpracy Międzynarodowej Ludowego Rządu Miasta Chengdu oraz Stowarzyszenie Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Chengdu.

Spotkanie rozpoczął mową powitalną Konsul Generalny Pan Grzegorz Morawski.

Pan Huang Tao, Sekretarz Komitetu Partyjnego Biura Współpracy Międzynarodowej Ludowego Rządu Miasta Chengdu, który wziął udział w seminarium, podkreślił siłę zaufania, jakim cechuje się chińsko-polska dwustronna współpraca gospodarcza i handlowa.

Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Chengdu podkreślił głębię wymiany gospodarczej i współpracy oraz potrzebę wspólnego promowania dalszego rozwoju chińsko-polskich inwestycji i handlu.

Pan Krzysztof Drynda, Prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, przesłał nagrane wcześniej przemówienie, w którym podkreślił znaczenie Polski jako kraju, który mimo pandemii COVID stale przyciąga uwagę chińskich inwestorów. Zachęcał ich również, by kontaktowali się z Polską Agencją Inwestycji i Handlu.

Następnie dr Andrzej Juchniewicz, Kierownik ZBH w Chinach (w Szanghaju) szczegółowo wyjaśnił, jaką rolę może pełnić PAIH we wspieraniu inwestorów.

Daniel Kamiński z Centrum Inwestycji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu podzielił się zachętami inwestycyjnymi w Polsce, a Aleksander Rajch, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych w Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych, przybliżyli branżę elektromobilności w Polsce, najgorętszą branżę w kraju.

Pani Małgorzata Zawisza, Wicekonsul Konsulatu Generalnego RP w Chengdu, przedstawiła proces ubiegania się o wizę biznesową do Polski.

Swoimi cennymi doświadczeniami dotyczącymi inwestycji w Polsce podzielili się również przedstawiciele firm Bafang Electric i YOFC.

Seminarium dowiodło, że w dobie pandemii bezpośrednia komunikacja z urzędnikami państwowymi i przedstawicielami firm jest niezastąpiona.

  • Wszystko
  • Aktualności (16)
  • Wiedza (9)
  • Kalendarz (29)
  • Centrum Wsparcia (2)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.