Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Konkurs PIPT Ekspozycja Roku 2022 rozstrzygnięty!
Artykuł

Konkurs PIPT Ekspozycja Roku 2022 rozstrzygnięty!

28 marca 2023 r. Jury wyłoniło Laureatów konkursu „Ekspozycja Roku 2022” organizowanego przez  Polską Izbę Przemysłu Targowego. Do Konkursu stanęły najlepsze polskie firmy świadczące specjalistyczne usługi projektowania i budowy ekspozycji na targach i eventach. Po raz pierwszy w historii Konkursu mogły w nim wziąć udział również firmy nie będące Członkami PIPT.

W Jury zasiedli:

 • Prof. zw. dr hab. Remigiusz Grochal (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Architektury i Wzornictwa) – Przewodniczący Jury;
 • Prof. UEK dr hab. Marcin Gembarowski (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie) – Wiceprzewodniczący Jury;
 • Rafał Rzadkiewicz (H2 Messebau, projektant) – Sekretarz Jury;
 • Jacek Szlak (portal Marketing Przy Kawie, redaktor naczelny) – Członek Jury;
 • Rafał Gromada (MGM Expo, prezes zarządu) – Członek Jury;
 • Prof. zw. dr hab. Andrzej Wielgosz (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Wydział Architektury i Wzornictwa) – Członek Jury;
 • Jerzy Osika (Promedia Jerzy Osika, Warszawa, prezes zarządu) – Członek Jury;
 • Lena Bretes-Dorożała (World Trade Center Poznań, prezes zarządu)- Członek Jury.

Ekspozycje targowe krajowe do 30 m²

W kategorii ekspozycje targowe krajowe do 30 m² Jury przyznało I miejsce (nie przyznano II i III miejsca):

I miejsce  – ekspozycja wystawcy OCB,  według projektu adsystem sp. z o. o. z Bielan Wrocławskich, wykonana przez adsystem sp. z o. o. na targach Kanaba Fest w Gdańsku

Źródło: materiały firmy adsystem sp. z o. o.

Ekspozycje targowe krajowe od 31 – 100 m²

W kategorii ekspozycje targowe krajowe od 31 – 100 m² Jury przyznało I miejsce i dwa równorzędne II miejsca:

I miejsce  – ekspozycja wystawcy P. W. Dremex sp. z o. o. z Głogowa Małopolskiego, według projektu Anita Gałka, Live Age / Spice for Space z Krakowa, wykonana przez Spice 4 Space Górka i Pasaj sp. j. na targach Warsaw Home w Nadarzynie.

Źródło: materiały firmy Spice 4 Space

II miejsce – ekspozycja wystawcy Polska Organizacja Turystyczna z Warszawy, według projektu Macieja Kaczmarka z firmy IDEA EXPO – Międzynarodowe Targi Poznańskie, wykonana przez IDEA EXPO – Międzynarodowe Targi Poznańskie na targach Tour Salon w Poznaniu.

Źródło: materiały firmy IDEA EXPO

II miejsce – ekspozycja firmy Fibreguard z Belgii, według projektu Alfreda Olendera, wykonana przez Partner Zenon Żurek z Poznania na targach Home Decor w Poznaniu.

Źródło: materiały firmy Partner Zenon Żurek

Ekspozycje targowe krajowe powyżej 100 m²

W kategorii ekspozycje targowe krajowe powyżej 100 m²:

I miejsce – ekspozycja wystawcy Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z Warszawy, według projektu Edyty Dąbrowskiej, wykonana przez IDEA EXPO – Międzynarodowe Targi Poznańskie na targach World Urban Forum 11 w Katowicach.

Źródło: materiały firmy IDEA EXPO

II miejsce  – ekspozycja BDR Thermea Poland Sp. z o.o., według projektu Agnieszki Przybeckiej, wykonana w Poznaniu przez firmę Meliński Minuth sp. z o.o. z Poznania na Międzynarodowych Targach Instalacje w Poznaniu.

Źródło: materiały firmy Meliński Minuth sp. z o.o.

III miejsce – ekspozycja Meble Forte z Ostrowi Mazowieckiej, według projektu Meble Forte, wykonana w Poznaniu przez firmę Partner Zenon Żurek z Poznania na targach Meble Polska w Poznaniu.

Źródło: materiały firmy Partner Zenon Żurek

Ekspozycje targowe zagraniczne do 30 m²

W kategorii ekspozycje targowe zagraniczne do 30 m² Jury przyznało I miejsce (nie przyznano II i III miejsca):

I miejsce – ekspozycja wystawcy FINCI UAB z Litwy, według projektu Łukasza Pawłowskiego, wykonana przez Wise Expo Sp. z o.o. z Legnicy  na targach Money w Amsterdamie.

Źródło: materiały firmy Wise Expo Sp. z o.o.

Ekspozycje targowe zagraniczne od 31 do 100 m²

W kategorii ekspozycje targowe zagraniczne od 31 do 100 m² Jury przyznało I miejsce (nie przyznano II i III miejsca):

I miejsce – ekspozycja wystawcy Draeme Technology z Chin, według projektu Wingspan Communication Co.Ltd, China, wykonana przez firmę Partner Zenon Żurek z Poznania na targach IFA w Berlinie.

Źródło: materiały firmy Partner Zenon Żurek

Ekspozycje targowe zagraniczne powyżej 100 m²

W kategorii ekspozycje targowe zagraniczne powyżej 100 m²:

I miejsce – ekspozycja wystawcy TelForceOne S.A. z Wrocławia, według projektu Karoliny Arentowicz, wykonana przez firmę Meliński Minuth sp. z o.o. z Poznania na targach IFA w Berlinie.

Źródło: materiały firmy Meliński Minuth sp. z o.o

II miejsce – ekspozycja wystawcy Port Gdańsk, według projektu Justyny Roli/ Grzegorza Pierza, wykonana przez firmę Berrylife Szoka Kurlit Spółka Komandytowa z Krakowa na targach Breakbulk Europe w Rotterdamie.

Źródło: materiały firmy Berrylife Szoka Kurlit Spółka Komandytowa

III miejsce – ekspozycja wystawcy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., według projektu Moniki Groblewskiej, wykonana przez firmę AG-EXPO Andrzej Groblewski SP. J. z Otrębus na targach InnoTrans w Berlinie.

Źródło: materiały firmy AG-EXPO Andrzej Groblewski SP. J.

Ekspozycje eventowe powyżej 100 m²

W kategorii ekspozycje eventowe powyżej 100 m² Jury przyznało I miejsce i dwa równorzędne II miejsca:

I miejsce – ekspozycja wystawcy Ministerstwo Funduszy i Rozwoju na zlecenie ONZ (UN Habitat), według projektu Marka Zawady / Zbigniewa Józefioka, wykonana przez firmę IDEA EXPO – Międzynarodowe Targi Poznańskie na Światowym Forum Miejskim World Urban Forum WUF11 w Katowicach.

Źródło: materiały firmy IDEA EXPO

II miejsce – ekspozycja wystawcy iStack Conferences Ltd., według projektu iStack Conferences Ltd., wykonana przez firmę Partner Zenon Żurek z Poznania na Affiliate World Europe w Barcelonie.

Źródło: materiały firmy Partner Zenon Żurek

II miejsce – ekspozycja wystawcy DuoLife, według projektu adsystem sp. z o. o. z Bielan Wrocławskich, wykonana przez adsystem sp. z o. o. na Today for Tomorrow w Gliwicach.

Źródło: materiały firmy adsystem sp. z o. o.

Ekspozycje zewnętrzne

W kategorii ekspozycje zewnętrzne – pawilony i stoiska zewnętrzne Jury przyznało I miejsce (nie przyznano II i III miejsca):

I miejsce – ekspozycja wystawcy Zoomlion Heavy Industry Science and Technology Co., Ltd, według projektu EXPO-ONE Ltd, Hong Kong, wykonana przez firmę Partner Zenon Żurek z Poznania na targach Bauma w Monachium.

Źródło: materiały firmy Partner Zenon Żurek

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach mogą posługiwać się Znakiem “Laureat Konkursu Polskiej Izby Przemysłu Targowego Ekspozycja Roku 2022”.

Wszystkim Laureatom serdecznie gratulujemy!

Portal Trade.gov.pl jest Partnerem Konkursu

 • Wszystko
 • Aktualności (16)
 • Wiedza (9)
 • Kalendarz (37)
 • Centrum Wsparcia (8)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.