Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Equnix Inc otwiera nowe centrum biznesowe w Polsce
Artykuł

Equnix Inc otwiera nowe centrum biznesowe w Polsce

Panorama Warszawy

Wywodzący się ze Stanów Zjednoczonych Equnix Inc przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, zdecydował się otworzyć kolejne biuro w Warszawie. Nowa filia spółki stworzy liczne miejsca pracy dla wysoce wykwalifikowanych specjalistów.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu ściśle współpracowała z inwestorem i aktywnie wspierała proces wyboru lokalizacji dostarczając dane rynkowe, analizy sektorowe oraz organizując wizyty lokalizacyjne. Po licznych konsultacjach ostateczna decyzja padła na Warszawę. Jest to kolejna inwestycja firmy w stolicy. W 2018 roku Equinix przy wsparciu PAIH wybrało Warszawę na lokalizację swojego data center w Polsce.

W nowym centrum Global Business Services realizowane będą usługi finansowe, HR, prawne oraz inżynierii oprogramowania. W rezultacie, w ciągu najbliższych kilku lat powstanie nawet kilkaset nowych miejsc pracy dla wysoce wykształconych specjalistów.

Decyzja Equinix o wyborze Warszawy na lokalizację nowego centrum GBS w Europie potwierdza trend, że liczba inwestycji zagranicznych w naszym kraju, zwłaszcza w sektorze BSS, rośnie z roku na rok. Pokazuje również, że Polska ze względu na swoją innowacyjność oraz dużą pulę talentów jest atrakcyjną i cenioną lokalizacją biznesową na globalnej mapie inwestycji

– powiedział Marcin Fabianowicz, Dyrektor Departamentu Inwestycji PAIH

O Equnix Inc

Equinix to firma o globalnym zasięgu, obecna w 27 krajach, zajmująca się infrastrukturą cyfrową. Spółka znajduje się na ścieżce intensywnego wzrostu, zatrudniając ponad 12 000 osób na całym świecie. Nowa inwestycja w Polsce wpisuje się w jej długoterminową strategię rozwojową.

Źródło

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.)


ul. Krucza 50
00-025 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (29)
  • Wiedza (3)
  • Centrum Wsparcia (2)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.