Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Branża outdoorowa w Chinach
Artykuł

Branża outdoorowa w Chinach

Chińscy konsumenci podejmują coraz więcej aktywności na świeżym powietrzu: jazda na rowerze, biwakowanie, trekking, nurkowanie, narciarstwo, surfowanie, kajakarstwo, stand up paddle. Do końca ubiegłego roku ponad 400 milionów mieszkańców uprawiało sporty plenerowe.

Chińska Generalna Administracja Sportu, Ministerstwo Kultury i Turystyki oraz inne organy rządowe oficjalnie zatwierdziły program rozwoju branży outdoorowej.

Ma on na celu stworzenie lepszych warunków dla zrównoważonego rozwoju branży, przekształcając ją w jeden z filarów gospodarki narodowej. W ramach programu zostaną wdrożone działania zmierzające do optymalizacji struktury branży, wzbogacania dostaw odpowiednich produktów i usług, zachęt konsumpcyjnych i wzmocnienia rządowego wsparcia dla aktywności plenerowych.

Prognozy zawarte w programie pokazują, że do 2025 r. branża outdoorowa osiągnie wartość 3 bilionów juanów (431 mld dol.).

Ogólnie rzecz biorąc, większość lokalnych konsumentów wybiera aktywności plenerowe wymagające mniejszego zaangażowania i nie wiążące się z dużym ryzykiem. W przeciwieństwie do swoich zagranicznych odpowiedników chińscy konsumenci mniej gorliwie uprawiają sporty na świeżym powietrzu i rzadziej integrują je ze stylem życia.

W programie rozwoju branży podkreślono także znaczenie szkolenia profesjonalistów, na przykład w zakresie zarządzania kempingami, a także zwiększania świadomości bezpieczeństwa kempingowców i ich umiejętności outdoorowych.

Szacuje się, że do 2030 roku liczba osób uprawiających sporty na świeżym powietrzu w Chinach wzrośnie do 560 milionów. Można zatem wnioskować, że wzrost branży outdoorowej, napędzony przez zimowe igrzyska olimpijskie i pandemię, będzie długotrwały i perspektywiczny.

Źródło: ZBH Szanghaj

  • Wszystko
  • Aktualności (15)
  • Wiedza (9)
  • Kalendarz (27)
  • Centrum Wsparcia (2)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.