Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Arabia Saudyjska znosi cła na produkty przemysłowe
Artykuł

Arabia Saudyjska znosi cła na produkty przemysłowe

Od 1 kwietnia 2024 r. Arabia Saudyjska znosi cła na wybrane produkty przemysłowe. Decyzja, podjęta przez Ministerstwo Przemysłu i Zasobów Mineralnych, ma na celu pobudzenie sektora produkcyjnego.

Napis "Industry" obok kuli z flagą Arabii Saudyjskiej

Takie rozwiązanie jest wsparciem dla firm posiadających ważne licencje importowe. Dzięki tej uldze zmniejszą się obciążenia finansowe przedsiębiorstw związane z importem konkretnych produktów oraz poprawi się ich konkurencyjność oraz rentowność.

Inwestycje w rozwój przemysłu

Inicjatywa pozwoli przedsiębiorstwom na zainwestowanie większych środków w prowadzoną działalność, zwiększenie zdolności produkcyjnych i w konsekwencji wpłynięcie na rozwój sektora przemysłowego w Arabii Saudyjskiej.

Zakres zwolnienia celnego

Zwolnienie z cła obejmie surowce, półprodukty, gotowe produkty, a także materiały opakowaniowe, maszyny, wyposażenie i części zamienne niezbędne do procesów produkcyjnych.

Ministerstwo zachęca właścicieli zakładów przemysłowych do składania wniosków poprzez specjalną platformę, gdzie należy podać takie informacje jak średnie ceny sprzedaży, nazwę produktu, głównych dostawców oraz klientów.

Zgodność z wizją 2030 i strategią przemysłową

Rozszerzenie zwolnienia z ceł dla przemysłu jest działaniem zgodnym z celami Wizji 2030 oraz Krajową Strategią Przemysłową, podkreślając zaangażowanie Arabii Saudyjskiej w rozwój tego sektora.

Dynamiczny rozwój przemysłu

Według danych Ministerstwa Przemysłu i Zasobów Mineralnych liczba zakładów przemysłowych w Królestwie wzrosła w 2023 r. o 10 proc r/r. Nowe zakłady powstały dzięki inwestycjom o wartości 1,54 biliona SR (48,4 mld USD).

Źródło: Ministerstwo Przemysłu i Zasobów Mineralnych Arabii Saudyjskiej

  • Wszystko
  • Aktualności (7)
  • Wiedza (3)
  • Kalendarz (8)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.