Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Wiedza > Rynek e-commerce w Rumunii
Raport

Rynek e-commerce w Rumunii

Grafika zawiera napis "Mini E-Book. Rynek E-Commerce W Rumunii" a po prawej stronie - miniaturę pierwszej strony publikacji

Eksperci wskazują na duży potencjał działalności online w sektorze e-commerce w Rumunii. Rynek i przychody z handlu elektronicznego w tym kraju stabilnie rosną. Zgodnie z prowadzonymi statystykami, wartość rynku w 2019 roku wyniosła około 4,3 mld euro. To wskazuje na 20-procentowy wzrost względem poprzedniego roku. Oznacza to, że każdego dnia tamtejsi obywatele wydali o 2,5 mln euro więcej na zakupy internetowe niż w 2018 roku (9,8 vs.12 mln). Ponadto, największe rumuńskie sklepy internetowe odnotowały wzrost odwiedzin z urządzeń mobilnych o około 70% odwiedzin.

Co więcej, sama Rumunia widzi duży potencjał dla sektora e-commerce. Jest wiele argumentów przemawiających za sprzedażą produktów na tym rynku. Są to stosunkowo nieduża konkurencja, jego otwartość na nowe produkty oraz łatwość w rozpoczęciu działalności. W rumuńskim e-commerce największą popularnością cieszy się serwis eMag.ro.

W załączniku znajduje się bardziej szczegółowy opis rynku e-commerce w Rumunii. Zachęcamy do zapoznania się z nim.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak sprawnie wykorzystać specyfikę danego rynku, zapoznaj się z naszymi dodatkowymi materiałami tutaj.

Załączniki

Rynek e-commerce Rumunii

Rynek-Rumunii.pdf

PDF (537,59KB)

  • Wszystko
  • Aktualności (17)
  • Wiedza (47)
  • Kalendarz (22)
  • Centrum Wsparcia (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.