Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Międzynarodowe Forum Biznesowe w Timiszoarze
Artykuł

Międzynarodowe Forum Biznesowe w Timiszoarze

W dniach 9-10 maja Polsko-Rumuńska Bilateralna Izba Handlowo-Przemysłowa uczestniczyła w Międzynarodowym Forum Biznesowym w Timiszoarze zorganizowanym przez Izbę Handlu, Przemysłu i Rolnictwa Regionu Timiș. Wydarzenie było świetną okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń, poznania przedstawicieli samorządu gospodarczego i biznesu, a co najważniejsze budowy i wzmacniania współpracy polsko-rumuńskiej.

Oświetlony plac Unirii w Timiszoarze o zmierzchu

Polska delegacja była jedną z sześciu oficjalnych zagranicznych delegacji zaproszonych przez organizatorów. Oprócz Polski w Forum uczestniczyły delegacje z Turcji, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Włoch, Niemiec.

Polsko-Rumuńska Bilateralna Izba Handlowo-Przemysłowa była reprezentowana przez dyrektora zarządzającego Adama Sobieszkodę, który w swoim wystąpieniu podkreślił znaczenie strategicznego partnerstwa między Polską i Rumunią i ważność wzajemnych relacji handlowych. Saldo obrotów handlowych między Polską a Rumunią przekroczyło w 2023 r. 11 miliardów euro, a Polska jest 4 najważniejszym partnerem Rumunii biorąc pod uwagę rumuński import.

Polska misja gospodarcza do Timiszoary składała się z firm reprezentujących różne branże: Orlen Paliwa z branży petrochemicznej, Dynacon zajmujący się dostarczaniem rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa dla przemysłu, WSP Społem producent artykułów spożywczych, MCR zajmujące się górnictwem wapieni.

W wydarzeniu brali również przedstawiciele polskich firm działających na rynku rumuńskim, m.in.: PKO Bank Polski, które planuje otwarcie oddziału korporacyjnego w Bukareszcie jeszcze w tym roku, a także PLL LOT, które w czerwcu uruchomi połączenie lotnicze między Warszawą a Oradeą.

Polsko-Rumuńska Bilateralna Izba Handlowo-Przemysłowa już dzisiaj zaprasza polskie przedsiębiorstwa do uczestnictwa w Forum w 2025 r.

Źródło: Polsko-Rumuńska Bilateralna Izba Handlowo-Przemysłowa

  • Wszystko
  • Aktualności (9)
  • Wiedza (3)
  • Kalendarz (15)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.