Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Wiedza > Poznaj świat e-commerce
Artykuł

Poznaj świat e-commerce

Dowiedz się, czym jest e-commerce i dlaczego warto zainteresować się tą młodą gałęzią gospodarki. Znajdź szansę na rozwój swojego biznesu. Umiejętnie wykorzystaj analizę i planowanie, by wejść na rynek e-commerce. Sprawdź raporty dokumentujące, jak szybko rozwija się ten sektor i jak Twój biznes może na tym skorzystać.

E-commerce w Polsce znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju. Jednak w porównaniu z innymi krajami, szczególnie w Europie Zachodniej, wciąż jest jeszcze spora luka w tej kwestii do zapełnienia – również w odniesieniu do prowadzenia działalności na rynkach zagranicznych. Aby jednak odnieść sukces, kluczowym czynnikiem będzie analiza i doskonałe planowanie, ponieważ branża online nie wybacza błędów.

Według danych opublikowanego na początku roku raportu przygotowanego przez PwC, w Polsce sprzedaż produktów przez Internet prowadzi ok. 150 tys. przedsiębiorstw. Korzystają one zarówno z własnych sklepów, jak też z platform typu marketplace. Płynące z raportu dane nie pozostawiają jednak wątpliwości – w porównaniu do zachodnioeuropejskich krajów mamy nadal relatywnie małą liczbę sklepów e-commerce, więc wzrost liczby rynków oraz rozwój handlu transgranicznego jest nieunikniony. 

Zapoznaj się z poniższymi raportami i zobacz, co to jest e-commerce, jak wygląda ten świat „na dużym obrazku”. Klarownie pokazują one jak szybko rozwija się ten sektor. Wniosek jest jeden: w świecie wirtualnym trzeba być – i to z rozmachem.

O cyfrowym eksporcie

  • Wszystko
  • Aktualności (4)
  • Wiedza (61)
  • Kalendarz (8)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.