Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > 12th World Trade Organization Ministerial Conference
Wydarzenie

12th World Trade Organization Ministerial Conference

Między 12 a 15 czerwca br. w Genewie odbędzie się 12th World Trade Organization Ministerial Conference (z j. ang. 12 Konferencja Ministerialna Światowej Organizacji Handlu).

Konferencja ministerialna, to najważniejszy organ Światowej Organizacji Handlu (WTO), który zbiera się po to, by podjąć kierunkowe decyzje w sprawie funkcjonowania światowego systemu handlu. Ministrowie z całego świata będą mieli okazję przyjrzeć się funkcjonowaniu wielostronnego systemu handlu. Jednocześnie będzie to okazja do przyjrzenia się obecnym i włączenia w przyszłe projekty Światowej Organizacji Handlu.

Za współorganizację wydarzenia odpowiada Republika Kazahstanu. Państwo będzie reprezentowane przez Timura Suleimenova – Zastępcę Szefa Sztabu Prezydenta Kazachstanu. Pierwotnie 12 edycja wydarzenia miała się odbyć w czerwcu 2020 roku. Z uwagi na Pandemię wirusa COVID-19 konferencja została odroczona.

Głównym zadaniem posiedzenia Rady ds. Zagranicznych (handel) będzie przyjęcie postanowień końcowych Konferencji WTO. Tematami dyskusji będą m.in. odpowiedź Światowej Organizacji Handlu na pandemię COVID-19, reformy WTO, kwestia subsydiów w rybołówstwie, wykorzystania patentów na szczepionki przeciwko COVID-19, zapasów publicznych w rolnictwie oraz zrównoważonego rozwoju.

Podczas konferencji Polskę będzie reprezentował Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda.

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie Światowej Organizacji Handlu (WTO).

  • Wszystko
  • Aktualności (540)
  • Wiedza (254)
  • Kalendarz (932)
  • Centrum Wsparcia (321)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.