Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Obowiązkowa rejestracja przedsiębiorstw eksportujących do Hiszpanii
Wydarzenie

Obowiązkowa rejestracja przedsiębiorstw eksportujących do Hiszpanii

Zapraszamy na webinarium organizowane przez Tedalian Enterprise Services, S.L., firmę członkowską Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej „Obowiązkowa rejestracja polskich przedsiębiorstw eksportujących dobra konsumenckie w Wykazie Producentów Produktów oraz coroczne składanie sprawozdań dotyczących wprowadzanych opakowań na rynek hiszpański” w dniu 12 września 2023 w godz. 10.00 – 11.00.

Od tego roku Hiszpania wprowadziła obowiązek rejestracji podmiotów gospodarczych z krajów Unii Europejskiej, które eksportują dobra konsumenckie na lokalny rynek w modelu B2C wprowadzając tym samym określoną ilość opakowań.

W konsekwencji, takie podmioty mają obowiązek rejestracji, składania corocznych sprawozdań dotyczących ilości wprowadzanych opakowań oraz opłacać odpowiednie należności. Polskie firmy, które nie posiadają stałego przedstawicielstwa lub własnej spółki kapitałowej, muszą upoważnić autoryzowanego przedstawiciela do dokonania rejestracji w Wykazie Producentów Produktów w Ministerstwie ds. Transformacji Ekologicznej i Wyzwań Demograficznych oraz składania informacji dotyczącej opakowań.

Serdecznie zapraszamy na webinarium, podczas którego zostaną omówione:

  • Podstawy prawne dotyczące obowiązku zgłaszania opakowań wprowadzanych na hiszpański rynek, określone w Rozporządzeniu Królewskim 1055/2022 z dnia 27 grudnia.
  • Wymagania wstępne przed rejestracją w Wykazie Producentów Produktów.
  • Proces rejestracji w Wykazie Producentów Produktów w Ministerstwie ds. Transformacji Ekologicznej i Wyzwań Demograficznych.
  • Roczne raporty dotyczące opakowań wprowadzonych na rynek hiszpański.

Prowadzący:
Boguslaw Antropow, przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie sprzedaży, rozwoju biznesu oraz pozyskiwaniu nowych klientów i partnerów handlowych na rynkach hiszpańskojęzycznych, właściciel centrum biznesowego Tedalian, które wspiera polskie i hiszpńskie MŚP w ich ekspansji geograficznej.
 
Uczestnictwo bezpłatne.
Język wydarzenia: polski

Źródło

Polsko-Hiszpańska Izba Gospodarcza

ul. Trębacka 4; 00-074 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (2)
  • Wiedza (6)
  • Kalendarz (18)
  • Centrum Wsparcia (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.