Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Międzynarodowe Wystawy w Kazachstanie
Wydarzenie

Międzynarodowe Wystawy w Kazachstanie

Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza na Międzynarodową Wystawę Przemysłu Przetwórczego „Kazakhstan Industry Week” oraz Międzynarodową Specjalistyczną Wystawę Budowy Maszyn i Obróbki Metali „Kazakhstan Machinery Fair”, które odbędą się w dniach 21-23 września 2022 r. w Nur-Sułtan.

Kazakhstan Industry Week to jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłowych branży przetwórczej i maszynowej Kazachstanu i Azji Centralnej w 2022 roku. Głównym celem eventu jest przyczynienie się do zrównoważonego rozwoju kompleksu przemysłowo-innowacyjnego Republiki Kazachstanu. Wydarzenie ma za zadanie wzmocnić stosunki handlowe i gospodarcze oraz zapewnić warunki niezbędne do prowadzenia efektywnego dialogu między przedstawicielami władz, środowisk zawodowych i biznesowych.

Sektory tematyczne wystawy „Kazakhstan Industry Week”:

 • Budowa maszyn i obróbka metali „Kazakhstan Machinery Fair”,
 • Kompleks górniczo-hutniczy „Mining Expo”,
 • Przemysł chemiczny „Chem Tech Kazachstan”,
 • Przemysł farmaceutyczny i medyczny,
 • Przemysł drzewny i meblarski „Wood Tech Expo”,
 • Gospodarka wodna „Su Arnasy – Water Expo”,
 • Budownictwo „Stroy Mash Expo”,
 • Przemysł lekki „Textile Expo”.


W wystawie weźmie udział ponad 300 firm kazachstańskich i zagranicznych z różnych sektorów przemysłu przetwórczego. Wystawcy zaprezentują najnowsze urządzenia i technologie, produkty krajowe i zagraniczne, a także perspektywiczne projekty inwestycyjne. Program biznesowy przewiduje ponad 30 wydarzeń obejmujących szeroki zakres aktualnych zagadnień dotyczących rozwoju sektora przetwórczego, środków wsparcia ze strony rządu, trendów światowych oraz międzynarodowej współpracy produkcyjnej. Kluczowym wydarzeniem części biznesowej będzie X Forum Konstruktorów Maszyn Kazachstanu – główna platforma dialogu dla systematycznego rozwiązywania pilnych problemów przemysłu maszynowego.

Po raz pierwszy wystawa odbyła się w 2021 r. i od razu stała się głównym wydarzeniem przemysłowym w Kazachstanie. W evencie wzięło udział 185 wystawców z 13 krajów (Kazachstanu, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Chin, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Danii, USA, Czech, Szwajcarii i Szwecji). Imprezę odwiedziło 2527 specjalistów z 25 miast Kazachstanu i 10 krajów zagranicznych. W ramach forum i targów odbyło się 27 wydarzeń biznesowych z udziałem 60 prelegentów, a powierzchnia wystawiennicza wyniosła 7 220 m kw. Zgodnie z wynikami audytu targów przeprowadzonego przez UFI, impreza uzyskała status „UFI International Approved Event”, co potwierdza wysoki poziom organizacji i rzetelność statystyk targowych. Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Przemysłu i Rozwoju Infrastrukturalnego Republiki Kazachstanu, Związek Maszynowy Kazachstanu oraz firma wystawiennicza „Astana Expo KC”.

Udział w wystawie

Polska w Kazachstanie ma dobrą opinię oraz uważana jest za kraj o wysoko rozwiniętym przemyśle. Zapraszając polskie firmy do udziału w wystawie, organizatorzy są przekonani, że będzie to skuteczną metodą promocji polskich innowacyjnych produktów. Organizatorzy zaaranżują spotkania B2B z przedstawicielami rządowych organów regulacyjnych, potencjalnymi partnerami, inwestorami i kupcami.

Aby uzyskać więcej informacji na temat udziału w wystawie, zapraszamy do kontaktu:

 • Wszystko
 • Aktualności (18)
 • Wiedza (24)
 • Kalendarz (133)
 • Centrum Wsparcia (65)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.