Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Konferencja „Doing Business in Czechia”
Wydarzenie

Konferencja „Doing Business in Czechia”

W dniu 12 czerwca 2022 roku o godzinie 12:00 odbędzie się konferencja biznesowa „Doing Business in Czechia” zorganizowana przez Wielkopolski Funduszu Rozwoju. Patronat honorowy objęła Ambasada Republiki Czeskiej w Warszawie.

Masz kontrahentów w Czechach, a może dopiero chciałbyś ich pozyskać? Nie masz doświadczenia w eksporcie, a chciałbyś zwiększyć obroty zagranicznej wymiany handlowej? Masz plan na sprzedaż towarów lub usług na czeskim rynku, ale potrzebujesz wsparcia doradczego i finansowania? Nasi eksperci udzielą pomocy i wyjaśnią, jak robić biznes w Czechach i dlaczego to dobry kierunek na ekspansję zagraniczną.

Czechy są drugim, po Niemczech, partnerem eksportowym Polski. Tylko w dwóch pierwszych miesiącach br. wartość sprzedaży towarów z Polski do Czech sięgnęła ponad 13 mld zł, czyli prawie o jedną czwartą więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Wartości wciąż rosną też za sprawą jednego z najszybciej rozwijających się rynków e-commerce w Europie. Według Eurostatu Czechy przeżywają największy boom zakupów online spośród wszystkich krajów UE. Dodatkowo około 50 proc. słowackiego e-commerce to zakupy w czeskich sklepach internetowych, co otwiera przed naszymi przedsiębiorcami pole do zwiększonej ekspansji.

Do udziału w konferencji w charakterze prelegentów zostali zaproszeni m.in. Ambasador Republiki Czeskiej w Polsce, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Pradze, II Sekretarz w Ambasadzie RP w Pradze, Konsul Honorowa Republiki Czeskiej w Poznaniu.

Podczas sesji stolikowych eksperci podzielą się swoimi doświadczeniami, jak znaleźć miejsce na rynku czeskim, mającym silną konkurencją krajową i międzynarodową.

Rejestracja odbywa się drogą mailową wydarzenie@wfr.org.pl lub za pomocą formularza

Załączniki

Agenda

Agenda.pdf

PDF (190,93KB)


  • Wszystko
  • Aktualności (5)
  • Wiedza (9)
  • Kalendarz (8)
  • Centrum Wsparcia (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.