Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Wielkopolski Fundusz Rozwoju
Instytucja

Wielkopolski Fundusz Rozwoju

Jesteśmy spółką Samorządu Województwa Wielkopolskiego działającą na rzecz rozwoju regionu i wsparcia finansowego MŚP. Zarządzamy środkami pochodzącymi z unijnych inicjatyw JEREMIE i JESSICA wdrażanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Wspieramy finansowo przedsięwzięcia inwestycyjne, cele obrotowe, projekty eko-energetyczne, rozwój działalności eksportowej oraz rewitalizację obszarów miejskich. Ofertę pomocową kierujemy do przedsiębiorstw z sektora MŚP, jednostek samorządu terytorialnego oraz inwestorów działających na terenie województwa wielkopolskiego. Dysponujemy pożyczkami, a także instrumentami gwarancyjnymi na konkurencyjnych warunkach, które udostępniamy w formie bezpośredniej lub pośredniej przez wyspecjalizowane instytucje finansowe. Poza ofertą finansową organizujemy szereg wydarzeń, które mają na celu rozwój firm w obszarze zrównoważonego rozwoju i internacjonalizacji.

Jak pomaga eksporterom?

Tworzymy możliwości dla biznesu. Wspieramy za pomocą instrumentów finansowych rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, w tym szczególnie na rynkach zagranicznych poprzez dedykowaną eksporterom Pożyczkę Ekspansja. Z myślą o eksporterach stworzyliśmy też cykl konferencji „Doing business in…”, podczas których każdorazowo omawiane są możliwości ekspansji zagranicznej w innym kraju. To cenione forum wymiany wiedzy i doświadczeń umożliwiające poznanie realiów biznesowych oraz możliwości kooperacji z międzynarodowymi partnerami. Specyfikę zagadnień gospodarczych przybliżają eksperci branżowi i praktycy biznesu operujący na rynku, któremu poświęcone są poszczególne konferencje. Pomagamy firmom z Wielkopolski w internacjonalizacji, w tym w wejściu nawet na odległe arabskie czy afrykańskie rynki, organizując wizyty gospodarcze. Szeroko zbudowana sieć kontaktów biznesowych pozwala nam sprawnie łączyć partnerów.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą usług WFR.

Wielkopolski Fundusz Rozwoju

ul. Szyperska 14 61-754 Poznań

Oferta wsparcia

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.