Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Pożyczka Ekspansja – WFR
Oferta wsparcia

Pożyczka Ekspansja – WFR

Dla kogo?
Mikro, Małe, Średnie Przedsiębiorstwa
Dojrzałość eksportowa
Jeszcze nie eksportuję, Początkujący, Doświadczony
Czas trwania
Bezterminowo
Zasięg terytorialny
Wielkopolskie

Produkt finansowy stworzony z myślą o firmach rozpoczynających działalność eksportową lub chcących odnotować wzrost dotychczasowego wolumenu eksportu, wprowadzić nowy lub ulepszony produkt bądź usługę na rynek zagraniczny. Umożliwia kupno, budowę, modernizację nieruchomości produkcyjno-usługowych, zakup  środków trwałych – maszyn, urządzeń oraz wsparcie w zakresie finansowania obrotowego.

Potrzeba

Ofertę kierujemy zarówno do tej grupy przedsiębiorstw, które dopiero planują wejść na rynki zagraniczne z produktami/towarami/usługami, jak i do tych, które zamierzają rozwijać swoją działalność na rynkach zagranicznych. Mogą z niej skorzystać przedsiębiorcy z sektora MŚP mający siedzibę lub oddział w Wielkopolsce.

Pożyczka Ekspansja może zostać udzielona wyłącznie na przedsięwzięcia szczegółowo określone w Karcie produktu, przyczyniając się do osiągnięcia efektu rozwojowego.

Podstawowe parametry produktu zakładają udzielanie pożyczek w dwóch wariantach:

  • inwestycyjno-obrotowym, o wartości minimalnej pożyczki 500 000 zł i maksymalnej 10 000 000 zł, minimalnym 10% poziomie udziału własnego, z maksymalnym okresem spłaty 15 lat;
  • obrotowym, o wartości minimalnej 500 000 zł i maksymalnej 10 000 000 zł, minimalnym 10% poziomie udziału własnego, z maksymalnym okresem spłaty do 8 lat.

Stałe w całym okresie spłaty oprocentowanie pożyczki każdorazowo jest ustalane na warunkach rynkowych, zgodnie z postanowieniami Karty produktu i w oparciu o metodykę oceny ryzyka pożyczkowego MŚP, uwzględniając m.in. wpisywanie się projektu w inteligentne specjalizacje dla Wielkopolski oraz ryzyko rynku docelowego ekspansji na podstawie klasyfikacji OECD.

Korzyści

Pożyczkę Ekspansja dedykujemy przedsiębiorcom z sektora MŚP mającym siedzibę lub oddział w Wielkopolsce. Jej wyróżnikiem są atrakcyjne warunki: od 500 000 zł do 10 000 000 zł, okres spłaty do 15 lat, finansowanie wydatków brutto, brak prowizji i opłat za udzielenie oraz administrowanie pożyczką, oprocentowanie rynkowe, nabór ciągły.

Dzięki środkom z pożyczki sfinansujesz:

  • działania inwestycyjne obejmujące zarówno infrastrukturę produkcyjną, jak i informatyzację przedsiębiorstwa czy też wdrożenie innowacyjnych technologii;
  • zakup lub dzierżawę nieruchomości;
  • zakup środków transportu oraz zakup pozostałych środków trwałych;
  • zakup surowców, materiałów i towarów oraz bieżące koszty funkcjonowania firmy;
  • koszty współpracy z pośrednikami ułatwiającymi rozwój na zagranicznych rynkach zbytu;
  • inwestycje w kapitał ludzki, np. pozyskanie wykwalifikowanych pracowników ze znajomością specyfiki danego rynku zbytu.

Realizacja

Wszystkie wymagane dokumenty i informacje na temat Pożyczki Ekspansja dostępne są na stronie www.wfr.org.pl/oferta/pozyczka-ekspansja/. W przypadku pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Wsparcie profesjonalnego doradcy i analityka zapewni weryfikację sytuacji formalno-prawnej oraz indywidualne podejście do klienta.

Wielkopolski Fundusz Rozwoju

ul. Szyperska 14 61-754 Poznań

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.