Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Zainteresowanie polską sceną technologiczną w Singapurze rośnie
Artykuł

Zainteresowanie polską sceną technologiczną w Singapurze rośnie

AngelHack Global Hackathon Series po raz pierwszy zawita do Polski. To m.in. zasługa współpracy singapurskiego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu z Akceleratorem Tribe, który postawił na Warszawę. Stolica Polski tym samym dołączyła do cyklicznej inicjatywy organizowanej w rozsianych po całym świecie ośrodkach innowacji, podczas której zespoły developerów rywalizują, aby stworzyć rozwiązanie dla danego problemu technologicznego.

hackwarsaw logo

Globalny konkurs, który zrzesza najlepszych na świecie programistów, projektantów, przedsiębiorców i entuzjastów technologii, aby przesuwać granice innowacji, po raz pierwszy zawita do Polski. Dzięki warszawskiej edycji Global Hackathon Series developerzy z całego kraju będą mogli wziąć udział w pełnym adrenaliny 24-godzinnym hackathonie, w którym innowacje nie znają granic, a możliwości są nieograniczone.

Decyzja o włączeniu Polski do Global Hackathon Series bardzo nas cieszy. Szczególnie, że tym roku Warszawa jest jedyną lokalizacją z Europy. Z perspektywy naszego biura jest to wyraźny sygnał o rosnącym zainteresowaniu w Singapurze polską sceną technologiczną i tą częścią Europy. Dla przedsiębiorców z Polski udział w hackathonie będzie natomiast okazją do zaprezentowania się przed międzynarodową publicznością i przede wszystkim cennym doświadczeniem

– komentuje Magdalena Smolak, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Singapurze.

Hackathon to jednak nie wszystko, uczestnicy będą mogli także wziąć udział sesjach keynote i interaktywnych warsztatach. Wydarzenie będzie również okazją do nawiązania nowych kontaktów, wymiany doświadczeń z innymi innowatorami oraz poszerzających horyzonty rozmów z mentorami branżowymi. Zwycięski zespół z Warszawy będzie miał dodatkowo szansę rywalizować na arenie międzynarodowej i wziąć udział w Wielkim Finale Global Hackathon Series, który odbędzie się w Singapurze jeszcze w tym roku. Na zwycięzcę całej rywalizacji, w której według przewidywań organizatorów ma wziąć udział przeszło 5000 developerów, czeka aż 180 000 USD.

Warszawski hackathon rozpocznie się 15 czerwca 2024 r. w Google Warsaw Campus. Polska Agencja Inwestycji i Handlu jest patronem wydarzenia.

Więcej informacji i rejestracja »

Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.)


ul. Krucza 50
00-025 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (32)
  • Wiedza (12)
  • Kalendarz (89)
  • Centrum Wsparcia (57)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.