Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Startują styczniowe nabory wniosków do Programu Re_Open UK
Artykuł

Startują styczniowe nabory wniosków do Programu Re_Open UK

Od 10 stycznia do 31 stycznia 2023 można wnioskować o dofinansowanie projektów niwelujących negatywne skutki brexit. Program Re_Open UK to kompleksowa odpowiedź na problemy polskich przedsiębiorstw wywołane przez wystąpienie Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Dofinansowanie wynosi do 100% kosztów kwalifikowanych.

Regulamin konkursu wraz z załącznikami znajdą Państwo na stronie: https://reopen.biz/dokumenty/

Wnioski należy składać za pośrednictwem Generatora Wniosków.

Korzystniejsze zasady Programu Re_Open UK dzięki zmianom Regulaminu

9 stycznia 2023 r. zmianie uległ Regulamin naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Programu Re_Open UK oraz niektóre załączniki do Regulaminu. Wprowadzono szereg zmian, które mają zachęcić polskie firmy do sięgania po dotację Programu.

Co się zmieniło w Programie Re_Open UK:

– wydłużono możliwość realizacji projektów do 31 sierpnia 2023 r

– Zniesienie minimalnej wartości kosztów kwalifikowalnych dla wszystkich typów projektu

– Zwiększenie maksymalnej wartości wydatków kwalifikowalnych projektu z 500 000,00 EUR na 5 000 000,00 EUR.

– Zwiększenie maksymalnej wartości kosztów kwalifikowalnych na inwestycje (środki trwałe, wartości niematerialne i prawne) z 500 000,00 EUR na 5 000 000,00 EUR.

– Możliwość realizacji projektów czwartego typu: „Brexit bez straty” od dnia 1 stycznia 2020r. do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie projektu.

– W Typie 2: „re_start inwestycyjny” działania nie muszą już wynikać z posiadanego przez przedsiębiorcę modelu biznesowego, strategii/planów rozwoju lub przeprowadzonej analizy w zakresie potrzeb przedsiębiorstwa.

  • Wszystko
  • Aktualności (4)
  • Kalendarz (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.