Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > „Delivering a Net-Zero Economy in Poland and New Zealand”
Artykuł

„Delivering a Net-Zero Economy in Poland and New Zealand”

1 grudnia 2022 r. odbyła się dyskusja przy okrągłym stole “Delivering a Net-Zero Economy in Poland and New Zealand – why deeper global clean tech collaboration is needed” – zorganizowana przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, Ambasadę RP w Wellington oraz Polsko – Nowozelandzką Izbę Przemysłowo-Handlową. Partnerem wydarzenia była Nowozelandzka Agencja ds. Handlu i Przedsiębiorczości (NZTE).

Wydarzenie odbyło się w siedzibie Auckland University of Technology, gromadząc 40 przedstawicieli polskiego i nowozelandzkiego biznesu, nauki oraz rządu. Wśród zaproszonych gości, w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele m.in.: Delegatury UE w Wellington, Auckland Transport, Auckland Unlimited, Smart Cities Council, Callaghan Innovation, Scion Research, NZTE, Agresearch, PwC, Ae Ake oraz grupa nowozelandzkiego i polskiego biznesu.

Debata była doskonałą okazją do zaprezentowania Polski jako silnego partnera w obszarze zrównoważonego rozwoju, wyzwań związanych z zmianami klimatu, jak również wiedzy i czystych technologii sprzyjających ochronie środowiska i rozwojowi gospodarczemu w kluczowych sektorach, tj. transporcie, rolnictwu, budownictwie oraz energetyce.

W trakcie debaty zaprezentowano działalność akceleratora Greenevo, pokazując najbardziej zaawansowane i nowoczesne technologie oferowane przez polskie przedsiębiorstwa. Strona nowozelandzka wyraziła zainteresowanie polskimi technologiami gospodarki wodno-ściekowej, budownictwa pasywnego, jak również rozwiązań z obszarów smart cities. Duże nadzieje wiązane są z europejskim programem Horizon Europe, którego członkiem stowarzyszonym będzie Nowa Zelandia. To pozwoli na budowanie współpracy polskich i nowozelandzkich organizacji badawczych. Odkryciem okazała się aktywność firm i instytutów nowozelandzkich w obszarze innowacyjnych technologii produkcji i wykorzystania wodoru. Dzięki rosnącemu znaczeniu gospodarki wodorowej w dążeniu do neutralności klimatycznej, pojawiają się nowe szanse na współpracę pomiędzy Polską i Nową Zelandią w szeroko rozumianym tematyce wodorowej.

Źródło: Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Australii

  • Wszystko
  • Aktualności (4)
  • Kalendarz (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.