Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Rekordowe obroty w handlu dwustronnym między Polską a Niemcami
Artykuł

Rekordowe obroty w handlu dwustronnym między Polską a Niemcami

Niemiecki Federalny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 roku obroty w handlu dwustronnym między Polską a Niemcami osiągnęły nowy rekord, dochodząc do poziomu 167,7 mld euro (794,80 mld zł). Tym samym Polska ponownie zamknęła pierwszą piątkę najważniejszych partnerów handlowych Niemiec (po Chinach, Holandii, Stanach Zjednoczonych i Francji).

Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa przekazała, że eksport Polski za zachodnią granicę wzrósł w 2022 roku o około 12 proc. do 77,32 mld euro (366,45 mld zł), natomiast import niemieckich towarów nawet o prawie 15 proc. do 90,26 mld euro (427,78 mld zł).

AHK Polska podkreśla także zwiększone zainteresowanie niemieckimi inwestycjami w Polsce. W 2022 roku do Izby Gospodarczej wpłynęło około dwa razy więcej zapytań od potencjalnych inwestorów niż w roku poprzednim. Inwestycje międzynarodowe koncentrują się na sektorach usług biznesowych, przemyśle motoryzacyjnym i technologii energetycznej/klimatyzacyjnej.

Więcej na stronie AHK Polska

  • Wszystko
  • Aktualności (26)
  • Wiedza (10)
  • Kalendarz (33)
  • Centrum Wsparcia (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.