Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > III Kongres ESG
Artykuł

III Kongres ESG

III Kongres ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa, odbędzie się 31 stycznia 2024 roku w Warszawie, w formie hybrydowej.

Jest to forum dialogu pomiędzy przedstawicielami administracji państwowej, biznesem (liderami ESG), organizacjami pozarządowymi, środowiskami naukowymi, eksperckimi i mediami na rzecz upowszechniania raportowania ESG i wdrażania zasad zrównoważonego rozwoju.

Wątkiem przewodnim III Kongresu ESG – Liderzy Zrównoważonego Rozwoju – Europa będą przemiany społeczne zachodzące w Europie i na rynku pracy. W centrum uwagi znajdą się sprawy społeczne, a więc „S” w ESG, przez których pryzmat będą analizowane kwestie związane z ochroną środowiska i ładu korporacyjnego. Co oznacza ESG tutaj

Udział w Kongresie ESG można wziąć online z dostępem dla wszystkich chętnych oraz offline, czyli stacjonarnie, dla prelegentów i przedstawicieli Partnerów III Kongresu ESG.

Podczas III Kongresu zostaną także w całości zaprezentowane wyniki badania przeprowadzonego w dniach 29-31 grudnia 2023 roku, w którym zapytano konsumentów m.in. o znajomość skrótu ESG oraz o rolę zrównoważonego rozwoju i świadomość jej w zachowaniach rynkowych. Było to drugie tego typu badanie. Takie same pytania zostały zadane rok wcześniej, w dniach 2-5 grudnia.

Wyniki są optymistyczne, bowiem skrót ESG wśród naszych obywateli jest coraz bardziej znany, ale przede wszystkim, coraz bardziej istotny podczas dokonywania wyborów konsumenckich. Jego znajomość w ciągu roku wzrosła niemal 100%. Wciąż jednak to zaledwie 29% społeczeństwa polskiego. Ponad 70% osób nie wie, co oznacza skrót i jakie jest zastosowanie idei zrównoważonego rozwoju. Proces wdrażania ESG jest nieunikniony, tym więcej wagi nabiera edukacja, uświadamianie i wszystkie inicjatywy z tym związane.

Pierwszy Kongres ESG został powołany do życia w 2022 roku, a ostatnie dwie jego edycje zgromadziły łącznie ponad osiem tysięcy gości, ekspertów i uczestników.

Patronat nad III Kongresem ESG objęła Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Agencja Nadzoru Audytowego i Politechnika Warszawska.

Patronami honorowymi zostali: Rzecznik Praw Obywatelskich, Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, JM Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, JM Rektor Uniwersytetu Warszawskiego.

Źródło i więcej informacji https://oesg.pl/3-kongres-esg/

  • Wszystko
  • Aktualności (4)
  • Wiedza (1)
  • Kalendarz (2)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.