Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > PAIH tworzy Polskie Biura Handlowe
Artykuł

PAIH tworzy Polskie Biura Handlowe

Polska Agencja Inwestycji i Handlu buduje sieć Polskich Biur Handlowych, których zadaniem będzie wspieranie polskich przedsiębiorców w ekspansji zagranicznej.

Biura powstaną ze współpracy ze Specjalnymi Strefami Ekonomicznymi oraz podmiotami z Grupy PFR. Docelowo planowane jest otwarcie dwunastu placówek, z czego dziewięć powstanie jeszcze w tym roku. Pierwsze trzy biura zlokalizowane we Wrocławiu, Opolu oraz Katowicach zostaną otwarte już w czerwcu 2023 roku.

Obecność w regionach ułatwi określenie potrzeb eksporterów oraz wskazanie podmiotów mogących skuteczniej wykorzystać swój potencjał rozwojowy. Jednym z priorytetów będzie też wzmocnienie współpracy z lokalnymi organizacjami gospodarczymi i branżowymi. Wśród obszarów działalności biur regionalnych ma się również znaleźć edukacja MŚP w zakresie eksportu oraz dostarczanie firmom informacji o rynkach zagranicznych.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.)


ul. Krucza 50
00-025 Warszawa

Źródło

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.