Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Możliwe otwarcie Korei Południowej i Wietnamu na polskie mięso
Artykuł

Możliwe otwarcie Korei Południowej i Wietnamu na polskie mięso

Polska Agencja Prasowa podaje, że podczas delegacji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi do Wietnamu i Korei Południowej rozmawiano na temat eliminacji barier dla eksportu polskiego mięsa na powyższe rynki. Korea zaakceptowała wzory świadectw weterynaryjnych dla drobiu i wieprzowiny.

Najważniejszym celem pobytu delegacji MRiRW w Republice Korei i Wietnamie były rozmowy nt. eliminacji barier dla eksportu polskiego mięsa do tych państw

Poinformowało ministerstwo w komunikacie

Polskiej delegacji przewodniczył wiceminister Lech Kołakowski. Towarzyszył mu główny lekarz weterynarii Paweł Niemczuk. Wizyta odbyła się w dniach 17-25 lutego br.

Polska delegacja spotkała się z wiceministrem spraw zagranicznych Korei Płd Kang Jae-Kwon oraz wiceministrem rolnictwa, żywności i obszarów wiejskich Kim In-Joong.

Podczas rozmów ze stroną koreańską, wiceminister Kołakowski wskazał na konieczność intensyfikacji współpracy w dziedzinie rolnictwa. Odnosząc się do trwających prac w zakresie eliminacji barier w handlu towarami rolnymi, wiceszef MRiRW wskazał na konieczność pilnego zakończenia procedur dostępowych, tak aby już wkrótce można było rozpocząć eksport drobiu, wieprzowiny oraz wołowiny z Polski do Korei.

Postęp w pracach nad otwieraniem rynku jest niezbędny dla dalszego rozwoju polsko-koreańskiej współpracy gospodarczej. Chcielibyśmy, aby polska żywność w coraz większym stopniu obecna była na rynku koreańskim

Mówił cytowany w komunikacie wiceminister

Kołakowski zaznaczył, że potwierdzeniem wysokich standardów polskiej żywności jest eksport produktów do blisko 200 krajów świata, m.in. na tak wymagające rynki jak USA czy Izrael.

Jak poinformowało MRiRW, podczas spotkań z polską delegacją koreańscy rozmówcy potwierdzili gotowość do wzmacniania wzajemnych relacji w obszarze rolnictwa. Zadeklarowali też podjęcie działań w celu jak najszybszego zakończenia trwających procedur dostępowych.

24 lutego br. władze koreańskie zaakceptowały wzory świadectw zdrowia dla mięsa wieprzowego i drobiowego eksportowanego do Republiki Korei. Eksport będzie mógł być realizowany po zatwierdzeniu polskich zakładów przez stronę koreańską

Czytamy w komunikacie

Źródło: PAP

  • Wszystko
  • Aktualności (17)
  • Wiedza (14)
  • Kalendarz (18)
  • Centrum Wsparcia (43)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.