Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Konferencja „Perspektywy współpracy polsko-algierskiej”
Artykuł

Konferencja „Perspektywy współpracy polsko-algierskiej”

8 listopada br. w Hammedi w Algierii odbyła się konferencja pt. „Perspektywy współpracy polsko-algierskiej” zorganizowana przez Polską Platformę Handlową zajmującą się rozwojem wymiany handlowej między obydwoma krajami.

Spotkanie otworzył Maciej Pawłowski, przedstawiciel PAIH w Algierii, przemówieniem na temat drogi, przebytej przez polską gospodarkę w ciągu ostatnich 30 lat. Maciej Klósak, kierownik biura PAIH obsługującego państwa Maghrebu, zaprezentował z kolei, w jaki sposób PAIH wspomaga polskie firmy w nawiązywaniu relacji z algierskimi partnerami.

Ambasadę RP reprezentowała attaché ds. ekonomicznych Ewa Niemier-Pawłowska.

Swoimi doświadczeniami podzieliły się również przedstawicielki organizacji Inkubator Kaliski oraz jej założyciel Omar Sauodi – Algierczyk od 30 lat mieszkający w Polsce.

Z kolei Magdalena Gondek-Pogoda z firmy LINTER, produkującej sprzęt górniczy, zapowiedziała powrót tej firmy na rynek algierski po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19.

Ponadto w konferencji uczestniczyło 40 algierskich przedsiębiorców z różnych branż oraz dziennikarze z najważniejszych redakcji ekonomicznych m.in. Media Expert i Le Jeune Independant.

Algierscy rolnicy wyrazili zainteresowanie zakupem maszyn do zbioru ziemniaków produkowanych przez polską firmę Unia. Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do udziału w misji gospodarczej organizowanej przez PAIH, MSZ i KIG w Algierze w dniach 14-17 listopada.

  • Wszystko
  • Aktualności (1)
  • Wiedza (4)
  • Kalendarz (10)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.