Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Czytaj tylko te treści, które Cię interesują -  dopasuj Trade do siebie

Strona główna > Wiedza > Eksport własności intelektualnej – od czego zacząć?

Eksport własności intelektualnej – od czego zacząć?

Obrazek przedstawiający grupę ludzi przed ekranami, ubrani są w stroje laboratoryjne

Własność intelektualna i jej ochrona są ważnymi zagadnieniami. Każdy z nas codzienne ma kontakt z przedmiotami, które podlegają ochronie prawnej. Rzeźba w parku, elewacja budynku, czy nawet zdjęcia w gazecie – wszystkie te rzeczy powstały w wyniku czyjejś ciężkiej pracy. Również twoje towary podlegają ochronie, czy wiesz jakiej?

Każdy początkujący eksporter powinien zadać sobie pytanie o to, czy jego produkt i znaki towarowe są chronione. A jeśli nie, to co zrobić, by zaczęły.

Przed wysłaniem towarów lub usług poza granice naszego państwa warto zapoznać się z przystępnym materiałem szkoleniowym, który prezentuje najważniejsze zagadnienia związane z eksportem własności intelektualnej.

Poniższy materiał przybliży ci następujące kwestie:

  • Podstawowe zagadnienia ochrony własności intelektualnej
  • Konwencję WIPO
  • Jednolity Patent Europejski
  • Dodatkowe materiały nt. ochrony własności intelektualnej

Przeczytaj również o najważniejszych informacjach jak zacząć ekspansję za granicę tutaj.

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.