Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > VI Międzynarodowa Konferencja „Polsko-Ukraińska Granica”
Wydarzenie

VI Międzynarodowa Konferencja „Polsko-Ukraińska Granica”

12 i 13 grudnia 2022 r. w Lublinie odbędzie się VI Międzynarodowa Konferencja „Polsko-Ukraińska Granica – szansa czy bariera rozwoju?”. Podczas konferencji podejmiemy próbę wypracowania propozycji rozwiązań w zakresie usprawnienia zarządzania granicą polsko-ukraińską wobec bieżących wyzwań. Organizatorami wydarzenia są: Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza oraz Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Międzynarodowa Konferencja „Polsko-Ukraińska Granica – szansa czy bariera rozwoju” już po raz szósty integruje środowiska, które prowadzą działalność gospodarczą i wytyczają nowe obszary rozwoju polsko-ukraińskich stosunków gospodarczych. To także spotkanie, podczas którego, przy udziale przedstawicieli władz centralnych i samorządowych, reprezentantów służb granicznych i celnych Polski i Ukrainy, przewoźników transportu drogowego i kolejowego oraz szeregu innych podmiotów sformułowane zostaną konkretne postulaty polepszenia obecnej sytuacji oraz wypracowania rozwiązań na przyszłe współdziałanie z Ukrainą.

Rejestracja na wydarzenie dostępna pod linkiem.

Podczas 2 dni Konferencji prelegenci reprezentujący różne środowiska z Polski i Ukrainy wystąpią w sesjach podzielonych na następujące bloki tematyczne: aspekty prawne funkcjonowania granicy i dotychczasowe doświadczenia, przepustowość zewnętrznej granicy UE, wzmocnienie efektywności służb granicznych, Polska hubem transportowo-logistycznym w handlu międzynarodowym, wyzwania w przekraczaniu granicy dla przewoźników drogowych, poprawa efektywności transportu kolejowego przez granicę polsko-ukraińską, nowe technologie w służbie granic.

Zapraszamy do udziału w konferencji.

Kontakt:

  • Wszystko
  • Aktualności (16)
  • Wiedza (4)
  • Kalendarz (19)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.