Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > COIE – kujawsko-pomorskie
Instytucja

COIE – kujawsko-pomorskie

Kontakt

Logo Województwa Kujawsko Pomorskiego

COIE – kujawsko-pomorskie

ul. Kopernika 4 87-100 Toruń

Kujawsko-Pomorskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów (K-PCOIE) zostało utworzone w strukturze organizacyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu na podstawie porozumienia ramowego, zawartego w sierpniu 2010 roku pomiędzy ówczesnym Ministrem Gospodarki a Województwem Kujawsko-pomorskim. Oficjalnie swoją działalność K-PCOIE zainaugurowało 16 marca 2011 roku. Podczas 11 lat działalności udało się Centrum w sposób unikalny wypełnić lukę na rynku bezpłatnych usług informacyjnych skierowanych dla przedsiębiorców (eksporterów i inwestorów) oraz JST.
K-POCOIE pomaga przedsiębiorcom w internacjonalizacji ich działalności, świadcząc dwa typy usług informacyjnych/doradczych:

 • tzw. usługi „pro-eksport”, oferowane w zakresie niezbędnym do planowania i realizacji eksportu lub/i sprzedaży na Jednolitym Rynku Europejskim przez przedsiębiorstwa MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego,
 • tzw. usługi „pro-biz”, polegające na informowaniu inwestorów, w tym zagranicznych, o warunkach podejmowania działalności gospodarczej i inwestowania w województwie kujawsko-pomorskim. K-PCOIE oferuje ponadto wsparcie informacyjne/doradcze dla JST z województwa kujawsko-pomorskiego w procesie obsługi inwestora.

Jak pomaga eksporterom?

W ramach świadczonych usług informacyjnych/doradczych „pro-eksport” K-PCOIE realizuje następujące działania:

 • służy bezpłatnymi informacjami m.in. na temat:
  • uwarunkowań eksportowych na rynkach zagranicznych,
  • aktywnych instrumentów wsparcia eksportu w obszarze finansowym i instytucjonalnym,
  • potencjalnych partnerów biznesowych (importerów) z wybranego rynku zagranicznego/ branży,
  • możliwości promocji oferty eksportowej polskich firm poza granicami Polski,
  • zagranicznych imprez targowo-wystawienniczych oraz misji gospodarczych organizowanych z Polski i do Polski przez wyspecjalizowane instytucje.
 • gromadzi i udostępnia dane na temat bezpłatnych źródeł informacji o rynkach zagranicznych i branżach,
 • organizuje/współorganizuje bezpłatne wydarzenia (m.in. seminaria) dla eksporterów, prowadzone przez ekspertów-praktyków, specjalizujących się w zagadnieniach związanych z działalnością eksportową jak również wspiera organizacyjnie,
 • aranżuje spotkania b2b z udziałem przedsiębiorców, organizowane w ramach przyjazdowych misji gospodarczych i oficjalnych delegacji goszczących w regionie na zaproszenie Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
 • wspiera promocję firm z sektora MŚP na zagranicznych rynkach, m.in. dzięki wydawanemu cyklicznie „Katalogowi produktów eksportowych województwa kujawsko-pomorskiego Made in kujawsko-pomorskie”, w którym przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego mogą bezpłatnie prezentować swoje produkty/usługi. Publikacja jest dostarczana do polskich placówek dyplomatycznych na świecie, Zagranicznych Biur Handlowych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, bilateralnych instytucji otoczenia biznesu oraz zagranicznych placówek dyplomatycznych w Polsce. Katalog jest rozpowszechniany podczas wiodących, międzynarodowych wydarzeń o charakterze gospodarczym, jak targi, wystawy, konferencje, fora gospodarcze, misje handlowe, spotkania z przedstawicielami regionów partnerskich, w których udział biorą przedstawiciele Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu (w tym K-PCOIE).

Oferta wsparcia

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.