Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Nie przegap swojej szansy! Rusza ostatni nabór w tym roku
Artykuł

Nie przegap swojej szansy! Rusza ostatni nabór w tym roku

Czas szybko leci i 16 października odbyło się już nasze ostatnie, w tym roku, seminarium otwierające nabór na rynki Japonii, Kanady i Norwegii. Jak zawsze stanowiło ono kompendium wiedzy niezbędnej do ekspansji zagranicznej.

Zdjęcie przedstawia kobiete z mikrofonem

Japonia stanowi bramę do całej Azji. Jednocześnie jest to rynek trudny, ale jeśli dany produkt już się na nim przyjmie stanowi to gwarancję jego akceptacji na pozostałych rynkach azjatyckich – przekonywała Eliza Klonowska-Siwak z ZBH Tokio. – Na rynek japoński nie należy jednak wchodzić bez przygotowania z zakresu wiedzy kulturowej. Różnice w prowadzeniu biznesu są tam znaczące i wymagają znajomości różnic kulturowych i uwarunkowań historycznych – mówiła dalej ekspertka.

Zdjęcie przedstawia pokój pełny ludzi i człowieka prezentującego coś na wyświetlaczu

Zack Labieniec i Romi Jaszczynski z ZBH Toronto postawili na praktyczne aspekty ekspansji zagranicznej na rynek kanadyjski. Zgromadzonym na sali uczestnikom zaprezentowali m.in. wymagania dotyczące opakowań. Ponadto przedstawili historie sukcesu jakie przy wparciu Zagranicznego Biura Handlowego odniosły polskie firmy w Kanadzie. Nie zabrakło również informacji o kluczowych certyfikatach i specyfice rynku kanadyjskiego.

Zdjęcie przedstawia osobe prezentującą prezentację

Sebastian Garstecki opowiedział natomiast, dlaczego Norwegów do zakupu nie przekonuje niska cena. Należy pamiętać, że ekspansja na rynek norweski wymaga posiadania zaufanego i sprawdzonego partnera biznesowego. Bez tego, jak mówił ekspert, każda historia sukcesu może zmienić się w nieudany biznes.

Sebastian Garstecki opowiedział natomiast, dlaczego Norwegów do zakupu nie przekonuje niska cena. Należy pamiętać, że ekspansja na rynek norweski wymaga posiadania zaufanego i sprawdzonego partnera biznesowego. Bez tego, jak mówił ekspert, każda historia sukcesu może zmienić się w nieudany biznes.

Duże zainteresowanie wzbudziła prelekcja Google Internetowe Rewolucje w Eksporcie Sławka Pańszczyka. Udowodnił on, że dzięki znajomości podstawowych narzędzi Google możliwa jest identyfikacja grupy docelowej zagranicznych konsumentów. Prelegent opowiedział również jak skonstruowane powinny być strony internetowe, aby łatwiej sprzedać produkt np. na rynku japońskim.

zdjęcie przedstawia kobiete na tle sali pełnej osób

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat seminarium, zajrzyjcie do prezentacji zamieszczonych poniżej.

Jesteście ciekawi jakie rynki będziemy wspierać w przyszłym roku? Na razie to tajemnica. Możemy jednak zdradzić, że wszystko wyjaśni się 5 grudnia, dlatego już dziś aplikujcie na Kanadę, Japonię i Norwegię. I oczywiście trzymajcie kciuki za Wasze przyszłoroczne typy.

Dziękujemy uczestnikom spotkania za obecność a ekspertom za bardzo ciekawe wystąpienia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia oraz do pobrania prezentacji naszych prelegentów.

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.

Na grafice znajdują się cztery loga: Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polski (flaga), Polskiej Agencji Inwestycji Handlu i Unii Europejskiej (flaga)

Pliki do pobrania

1. PMT – 6N2019 Piotr Szymczuk

PPE_PL_1.-PMT-6N2019-Piotr-Szymczuk.pdf

PDF (852,98KB)

2. PAIH 2019 – PMT – Eliza Klonowska-Siwak 16.10.2019

PPE_PL_2.-PAIH-2019-PMT-Eliza-Klonowska-Siwak-16.10.2019-1.pdf

PDF (1,38MB)

3. Kanada – Zack Labieniec i Romi Jaszczynski

PPE_PL_3.-Kanada-Zack-Labieniec-i-Romi-Jaszczynski.pdf

PDF (3,52MB)

4. Advokatfirma GarsteckiTorgersen – PAIH

PPE_PL_4.-Advokatfirma-GarsteckiTorgersen-PAIH.pdf

PDF (1,99MB)

5. Checklista eksportowa 4.0 – Google Internetowe Rewolucje

PPE_PL_5.-Checklista-eksportowa-4.0-Google-Internetowe-Rewolucje.pdf

PDF (939,79KB)

6. Polskie Mosty Technologiczne 6N2019

PPE_PL_6.-Polskie-Mosty-Technologiczne-6N2019.pdf

PDF (1,36MB)

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.