Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > The Rail Vehicles Sector – raport PAIH
Artykuł

The Rail Vehicles Sector – raport PAIH

Według opublikowanego pod koniec czerwca raportu kwartalnego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu pt. „The Rail Vehicles Sector” wartość polskiego eksportu sektora kolejowego wzrosła z 687,61 mln USD w 2012 r., do 1,55 mld USD w 2022 r. Według danych PAIH w 2022 r. w Polsce wyprodukowano 1 685 wagonów kolejowych.

Kwartalne raporty branżowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) wydawane w języku angielskim stanowią istotne źródło wiedzy na temat sytuacji 15 sektorów polskiej gospodarki. Według opublikowanego pod koniec czerwca raportu pt. „The Rail Vehicles Sector” w Polsce działa 10 firm produkujących tabor kolejowy i 4 producentów tramwajów.

W naszym kraju niezwykle rozbudowana jest sieć kolejowa. Składa się na nią 19 326 km linii kolejowych, z czego 62,9% jest zelektryfikowanych. Budowa kolejnych 4 500 km jest planowana przed 2050 rokiem. Konstrukcja zupełnie nowych linii oznacza duże potencjalne zapotrzebowanie na tabor kolejowy.

Jak podkreślają eksperci PAIH, w Polsce produkcja pojazdów szynowych jest dobrze rozwinięta. Trzema głównymi producentami taboru kolejowego w naszym kraju są: PESA Bydgoszcz, Newag oraz H. Cegielski FPS. Co więcej, w Polsce zainwestowały następujące firmy zagraniczne: Alstom, Stadler, Siemens.

Pełny tekst raportu (w języku angielskim) jest dostępny w zakładce Industries.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.)


ul. Krucza 50
00-025 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (106)
  • Wiedza (3)
  • Kalendarz (2)
  • Centrum Wsparcia (44)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.