Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > The Pharmaceutical & Medical Devices Sector – raport PAIH
Artykuł

The Pharmaceutical & Medical Devices Sector – raport PAIH

Według opublikowanego pod koniec czerwca raportu kwartalnego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu pt. „The Pharmaceutical & Medical Devices Sector” – wartość eksportu produktów z branży farmacji i urządzeń medycznych wzrosła o ponad 50%. Według Analityków PAIH wartość eksportu w 2022 r. stanowiła trzykrotność osiągnięć eksportu sprzętów medycznych z 2016 r.

Kwartalne raporty branżowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) wydawane w języku angielskim stanowią istotne źródło wiedzy na temat sytuacji 15 sektorów polskiej gospodarki. Według opublikowanego pod koniec czerwca raportu pt. The Pharmaceutical & Medical Devices Sector wartość eksportu branży farmacji i urządzeń medycznych w 2022 r. osiągnęła wartość 4,4 miliardów €.

Wśród głównych odbiorców produktów polskiej branży sprzętu medycznego znalazły się min. Niemcy, USA i Francja. Wartość eksportu do tych państw wyniosła kolejno: 993, 932 i 317 mln €. Według analityków PAIH od 2016 do 2022 wartości eksportu ww. produktów uległa potrojeniu.

Specjaliści z Agencji zwrócili również uwagę na istotną rolę startupów w rozwoju branży. Według szacunków 13% zarejestrowanych w kraju startupów stanowią właśnie innowatorzy z branży farmacji i urządzeń medycznych.

Pełny tekst raportu (w języku angielskim) jest dostępny w zakładce Industries.

  • Wszystko
  • Aktualności (111)
  • Wiedza (14)
  • Kalendarz (51)
  • Centrum Wsparcia (61)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.