Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > The Furniture Sector – raport PAIH
Artykuł

The Furniture Sector – raport PAIH

123

Według opublikowanego pod koniec czerwca raportu kwartalnego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu pt. „The Furniture Sector”, Polska jest czołowym eksporterem mebli. Zajmujemy pod tym względem drugie miejsce na świecie i pierwsze w Europie.

Kwartalne raporty branżowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) wydawane w języku angielskim stanowią istotne źródło wiedzy na temat sytuacji 14 sektorów polskiej gospodarki. Według opublikowanego pod koniec czerwca raportu pt. „The Furniture Sector”, eksport polskich mebli wzrósł o 7%, w porównaniu do danych z 2021 r.

Eksperci PAIH wskazują, że w Polsce działa ponad 32 tys. producentów mebli. Sektor zatrudnia ok. 200 tys. osób. Wartość polskiego eksportu tych towarów wzrosła przez dekadę prawie dwukrotnie, osiągając w 2022 r. 15,35 mld USD (w 2012 r. – 8,80 mld USD).

Zgodnie z informacjami zawartymi w raporcie, koszty produkcji w Polsce są korzystniejsze niż w krajach Europy Zachodniej. Jednocześnie, dzięki jednolitemu rynkowi europejskiemu, polscy producenci mają dostęp do wymagających, ale i dużych rynków, takich jak Niemcy, czy Francja – co stwarza potencjał do generowania wysokich zysków.

Pomimo pandemii Covid-19 Polska pozostaje jednym z najsilniejszych graczy na globalnym rynku meblarskim. W 2022 r. odnotowała rekordową sprzedaż na poziomie ponad 68 mld zł.

Pełny tekst raportu (w języku angielskim) jest dostępny w zakładce Industries.

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.)


ul. Krucza 50
00-025 Warszawa
  • Wszystko
  • Aktualności (108)
  • Wiedza (14)
  • Kalendarz (20)
  • Centrum Wsparcia (52)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.