Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Saudi Food Expo – Targi w Królestwie Arabii Saudyjskiej
Artykuł

Saudi Food Expo – Targi w Królestwie Arabii Saudyjskiej

Między 16 a 19 maja 2022 r. w Rijadzie odbyły się nowe targi branży spożywczej – Saudi Food Expo.

Saudi Food Expo, to drugie wydarzenie branży spożywczej, organizowane w saudyjskiej stolicy. Za najważniejsze targi sektora spożywczego wciąż uznawane są targi Foodex Saudi, organizowane dwa razy w ciągu roku. W lutym wydarzenie odbywa się w mieście Jeddah, a we wrześniu, podobnie jak Saudi Food Expo, w stolicy.

W pierwszej edycji targów wzięło udział ponad 60 podmiotów z zagranicy i ponad 130 podmiotów z Arabii Saudyjskiej. Wśród nich znalazła się jedna firma z Polski.

Arabia Saudyjska jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla produktów spożywczych, tak ze względu na silne uzależnienie rynku od importu żywności jak również na przyzwyczajenia zakupowe populacji Królestwa. Obecność na targach pozwala nawiązać cenne kontakty z potencjalnymi importerami. Rynek Saudyjski charakteryzuje olbrzymia konkurencja między producentami z całego świata. Mimo to produkty z Polski są postrzegane jako pożądane. Stale rosnąca populacja i zmieniające się trendy żywieniowe obywateli sprawiają, że konsumenci są nieustannie otwarci na nowe propozycje.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rynku w Królestwie Arabii Saudyjskiej zajrzyj do kierunków eksportu

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat wydarzenia, to zajrzyj na oficjalną stronę Saudi Food Expo:

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.