Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Rola AI w polskich firmach – raport EY
Artykuł

Rola AI w polskich firmach – raport EY

Na początku stycznia EY opublikował raport „Jak polskie firmy wdrażają AI”, analizujący proces wdrażania narzędzi sztucznej inteligencji w polskich firmach oraz motywacje i korzyści związane z tym procesem. Obecnie sztuczna inteligencja staje się coraz powszechniejszym elementem biznesu i wykorzystywana jest w różnych sektorach, takich jak rozrywka, marketing, przemysł, opieka zdrowotna, nauka i handel.

Mężczyzna trzyma w ręku świecącą kulę symbolizująca sztuczną inteligencję

Według badania przeprowadzonego przez EY Polska, 20 proc. dużych i średnich przedsiębiorstw w Polsce już zaimplementowało systemy oparte na sztucznej inteligencji, a kolejne 40 proc. przygotowuje się do tego. Spośród firm, które korzystają już z rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji,80 proc. uważa, że wprowadzenie tych narzędzi przyniosło pozytywne efekty, wspierając budowanie pozycji rynkowej i zwiększając przewagę konkurencyjną. W związku z tym wykorzystanie sztucznej inteligencji staje się zarówno wyborem, jak i koniecznością.

Jednakże wdrożenie technologii opartych na sztucznej inteligencji stanowi znaczące wyzwanie organizacyjne. To nie tylko odpowiednie przygotowanie i wiedza, ale także zaangażowanie profesjonalnych zespołów. Firmy, które przeszły proces implementacji, wykazują większą skłonność do inwestowania dodatkowych środków w rozwój narzędzi opartych na sztucznej inteligencji i traktują go jako priorytet. Wprowadzenie tych rozwiązań często stanowi wstęp do głębszych transformacji, a około 2/3 przedsiębiorstw stosujących sztuczną inteligencję przygotowuje się do dalszych zmian.

Co znajduje się w raporcie?

  1. Praktyczne wskazówki od ekspertów.
  2. Wartość zmiany podejścia do wdrażania AI.
  3. Rozwiązania oparte na realnych doświadczeniach firm.
  4. Korzyści wynikające z wdrożeń AI.
  5. Wyzwania i jak im przeciwdziałać.
  6. Aktualność informacji.

Raport do pobrania na stronie EY Polska

  • Wszystko
  • Aktualności (5)
  • Wiedza (3)
  • Kalendarz (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.