Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Raport „The Polish IT/ICT Sector in Poland”
Artykuł

Raport „The Polish IT/ICT Sector in Poland”

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem anglojęzycznego raportu nt. sektora IT/ICT w Polsce, przygotowanym przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

„The Polish IT/ICT Sector in Poland” to kolejna publikacja przygotowana przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach realizowanego przez nią Branżowego Programu Promocji sektora IT/ICT, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Nowoczesna gospodarka nie jest w stanie funkcjonować i rozwijać się bez innowacyjnych rozwiązań telekomunikacyjno-informatycznych. Trudno wymienić dziedziny gospodarki, które by z nich nie korzystały. Technologie ICT przenikają się z medycyną i biologią molekularną, są fundamentem e-commerce i skutecznej logistyki, otwierają zupełnie nowe możliwości przed sektorem finansowym i pozwalają przenieść gospodarkę do sfery cyfrowej, która zaciera granicę między światem online i offline. Bez nich nie istnieje automatyzacja produkcji, Przemysł 4.0 czy Internet Rzeczy 

– podkreśla Dariusz Budrowski, prezes PARP.

Celem raportu jest nie tylko przybliżenie charakterystyki polskiego sektora IT/ICT, ale też ukazanie potencjału tkwiącego w reprezentujących go przedsiębiorstwach. Publikacja zawiera zaktualizowane dane statystyczne uwzględniające aktualną sytuację, w której funkcjonuje cała światowa gospodarka, jak również rozbudowaną cześć katalogową z ponad 400 wizytówkami polskich firm.

  • Wszystko
  • Aktualności (17)
  • Wiedza (1)
  • Kalendarz (12)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.