Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Premiera raportu „Dekada polskiego e-commerce”
Raport

Premiera raportu „Dekada polskiego e-commerce”

W tym roku jubileusz 10-lecia obchodzi Izba Gospodarki Elektronicznej. Z tej okazji przygotowała raport pt. „Dekada polskiego e-commerce”, w którym podsumowano transformację i dynamikę cyfrowego handlu na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat.

Podczas dzisiejszego webinaru, podczas którego upubliczniono raport „Dekada polskiego eksportu”, eksperci szeroko dyskutowali na temat branży e-commerce w Polsce i zagranicą, prześledzili trendy oraz analizowali możliwości rozwoju.

Dynamiczny wzrostu wartości e-sprzedaży stawia Polskę w czołówce krajów, które najbardziej prężnie rozwijają cyfrową część swojej gospodarki. Początki e-commerce w Polsce to druga połowa lat 90., jednak według raportu to właśnie w ostatnim dziesięcioleciu odnotowano najszybszy rozwój branży.

Kluczowymi stymulatorami rozwoju e-handlu są niewątpliwie nowoczesne technologie, rozwój omnichannel, a także rosnąca świadomość tego, że e-handel nie zna granic i jest najskuteczniejszą formą rozwoju eksportu online

– mówi Patrycja Sass-Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

W ciągu ostatniej dekady nastąpił 3-krotny wzrost udziału sprzedaży cyfrowej w sprzedaży detalicznej ogółem, 5-krotny wzrost wartości rynku e-commerce B2C i 3,5-krotny wzrost wartości rynku e-commerce B2B, a odsetek kupujących w sieci wzrósł z 45 proc. do 87 proc., czyli niemal dwukrotnie.

Chcesz wiedzieć więcej? Całość raportu „Dekada polskiego e-commerce” znajdziesz na stronie Izby Gospodarki Elektronicznej

  • Wszystko
  • Aktualności (4)
  • Wiedza (2)
  • Kalendarz (6)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.