Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Made in Wrocław 2022 – podsumowanie wydarzenia
Artykuł

Made in Wrocław 2022 – podsumowanie wydarzenia

18 października 2022 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbyła się konferencja Made in Wrocław pt. Future Mindset, organizowana przez Agencję Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Wydarzenie to skupiło się na wyzwaniach stojących przed branżami przyszłości, w tym m.in. przed sektorem IT, rynkiem pracy, rozwiązaniami ekologicznymi czy branżą kosmiczną.

Konferencję otwarło przemówienie CEO InFuture Institute, pani Natalii Hatalskiej zatytułowane „Wiek Zmartwień”. Podczas swojego przemówienia zwróciła ona uwagę na wielowarstwowe trendy na świecie i ich, w większości negatywne, przełożenie na wypełnienie założeń Zrównoważonego Rozwoju.

Przemówienie otwierające konferencję

Następnie w ramach konferencji miejsce miały panele dotyczące sektora cyfrowego (Digital Future), tzw. „człowieka 4.0” (Human 4.0, podczas którego część panelistów poddało w zapytanie dotychczasową ideę ścieżki kariery) czy szerzej rozumianej branży kosmicznej (w tym jej dobrodziejstw wykorzystywanych w innych sektorach).

paneliści Human 4.0

Wydarzenie było okazją do zaprezentowania drogi przebytej przez dwójkę naukowców – pana Zbigniewa Stańczyka, opowiadającego o pracy na uniwersytecie w Stanfrordzie i swoich powrotach do Wrocławia, oraz dr Olgi Malinkiewicz z Saule Technologies, która na przestrzeni 15 minutowej prezentacji „Słońce i Satelity” przybliżyła dokonania firmy na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Panel dotyczący branży kosmicznej

Made in Wrocław to jednak również pole do zaprezentowania licznych technologii i pomysłów wdrożonych właśnie we Wrocławiu. Ku temu służyła sala Expo w Sali wielofunkcyjnej, z czterema modułami tematycznymi (Przemysł 4.0, Auto-Moto-Aero-Space, Zielony Ład i Życie Napędzane Technologią) przeznaczonymi pod prezentację innowacyjnych firm.

Serdecznie zapraszamy do obserwowania strony wydarzenia i udziału w dalszych edycjach tej konferencji!

  • Wszystko
  • Aktualności (2)
  • Wiedza (1)
  • Kalendarz (1)
  • Centrum Wsparcia (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.