Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Jersey-Poland Business Roundtable – Konferencja w Wielkiej Brytanii
Artykuł

Jersey-Poland Business Roundtable – Konferencja w Wielkiej Brytanii

Między 26 a 27 kwietnia na brytyjskiej wyspie Jersey odbyła się konferencja – Jersey Poland Business Roundtable

Jersey-Poland Business Roundtable, to konferencja, którą w kwietniu zorganizowała Polska Agencja Inwestycji i Handlu wraz z ambasadą RP w Londynie i Government of Jersey. Tematami przewodnimi pierwszego w historii okrągłego stołu tego typu była współpraca handlowa i inwestycyjna w branżach FinTech oraz budownictwie.

Jersey to światowej klasy centrum FinTech jak i międzynarodowe centrum finansowe, z którego interesy na odległość w cyfrowym świecie prowadzi wiele globalnych firm. Rynek ten charakteryzuje się innowacyjnym podejściem do regulacji, które go wyróżnia i jest kluczowe dla umacniania pozycji firm z tego sektora, odnoszących sukcesy na innych rynkach zagranicznych.

Podczas wydarzenia, obecni na nim polscy przedsiębiorcy mieli okazję uczestniczyć w serii spotkań z ekspertami oraz premierem i ministrami Jersey a także bliżej poznać lokalny rynek na spotkaniach z potencjalnymi partnerami biznesowymi ze Zjednoczonego Królestwa.

Wydarzenie okrągłego stołu to jedyna tego typu szansa aby zaprezentować polską ofertę FinTech przedstawicielom biznesu z wyspy Jersey, odbyć dedykowane spotkania B2B i wizyty w siedzibach lokalnych kontrahentów. Niewiele polskich firm do tej pory miało taką możliwość, która realnie może przełożyć się na kontrakty handlowe i długotrwałą współpracę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rynku w Wielkiej Brytanii zajrzyj do kierunków eksportu

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.