Senegal – co eksportować i w co inwestować?
Senegal jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Polski w Afryce Zachodniej. Dominującą pozycję w polskim eksporcie na rynek senegalski stanowią artykuły rolno-spożywcze.
Czytaj tylko te treści, które Cię interesują - dopasuj Trade do siebie
Czytaj tylko te treści, które Cię interesują - dopasuj Trade do siebie
Stolica
Dakar (Dakar)
Waluta
frank CFA (XOF)
Strefa czasowa
UTC+0, wtorek 21 marca 2023, 12:19
Język urzędowy
francuski
Gospodarka Senegalu jest jedną z lepiej rozwijających się w regionie. Posiada duży potencjał głównie dzięki zasobom surowców mineralnych, w tym fosforytów, które mają kluczowe znaczenie dla przemysłu chemicznego i nawozowego. Perspektywy gospodarcze Senegalu są związane z odkrytymi złożami węglowodorów, a w szczególności gazu, które są oceniane jako największe w Afryce. Oznacza to perspektywę rozwoju sektora wydobywczego, ale także spodziewany wzrost PKB i przyrost siły nabywczej ludności. Z punktu widzenia polskiego przemysłu, współpraca gospodarcza z Senegalem oferuje duże możliwości rozwoju, przede wszystkim w sektorze surowcowo-chemicznym.
Informacje dla podróżujących na portalu MSZ
Informacje w Informatorze Ekonomicznym na portalu gov.pl
Spis treści
Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.