Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > Lokowanie kapitału inwestycyjnego na Afrykę
Wydarzenie

Lokowanie kapitału inwestycyjnego na Afrykę

Afryka Wschodnia (Kenia, Tanzania, Uganda i Rwanda) zdaniem ekspertów, uważana jest za jeden z niewielu regionów na świecie, w którym można osiągnąć bardzo wysoki zwrot z inwestycji biznesowej.

Jest to miejsce z możliwościami rozwoju ekspansji polskich firm.

Kenia to wiodąca gospodarka regionu Afryki Wschodniej ze stolicą w Nairobi – powszechnie uznawaną za „hub” finansowy i handlowy regionu. Kenia przyciąga najwięcej FDI w centralnej i wschodniej Afryce dzięki bardzo dynamicznemu rynkowi i dużej otwartości na globalny biznes. Z młodym, wykształconym społeczeństwem i stuletnią historią aktywnej przedsiębiorczości, Kenia stanowi przykład rozwoju dla wielu krajów afrykańskich.

Gospodarka Rwandy jest jedną z najszybciej rozwijających się na kontynencie afrykańskim. Na przestrzeni ostatnich dekad, rząd zrealizował wiele inwestycji, w tym m.in. na początku 2020 w stolicy Rwandy, zostało otwarte Kigali International Finance Centre (KIFC).

Jest to projekt realizowany przez Rwanda Finance, którego celem jest przekształcenie stolicy kraju, w główny ośrodek finansowy, zdolny przyciągnąć inwestycje zagraniczne.

W dniach 26-27 czerwca w Kigali w Rwandzie odbędzie się forum EU-Rwanda Business Forum. Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich sektorów, ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa/agroprzetwórstwa, górnictwa, zdrowia i farmaceutyki oraz zielonej gospodarki.

Zapraszamy na webinarium, podczas którego dowiesz się:

  • dlaczego warto inwestować w Afryce Wschodniej,
  • dlaczego warto budować kapitał inwestycyjny w Rwandzie,
  • o metodach finansowania projektów rozwojowych w obu państwach,
  • na jakie ryzyko musi być przygotowany polski przedsiębiorca chcący rozpocząć współpracę z Afryką,
  • o misji biznesowej na EU-Rwanda Business Forum.


Szkolenie poprowadzi:

  • Michael Mazurewicz, Kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Kenii.


Webinarium będzie prowadzone w języku polskim.

Udział jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji o nadchodzących webinariach organizowanych przez PAIH znajdziesz na stronie Agencji

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.)


ul. Krucza 50
00-025 Warszawa
  • Wszystko
  • Wiedza (3)
  • Kalendarz (8)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.