Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Kalendarz > 12. Forum Rozwoju Mazowsza
Wydarzenie

12. Forum Rozwoju Mazowsza

Dowiedz się o możliwościach finansowania biznesu podczas 12. Forum Rozwoju Mazowsza

Dwa dni pełne inspiracji i wymiany doświadczeń, 3 strefy tematyczne, 18 debat, ponad 40 Partnerów i 80 ekspertów – tak będzie wyglądało 12. Forum Rozwoju Mazowsza poświęcone roli Unii Europejskiej w rozwoju regionu.
Na uczestników wydarzenia czeka interaktywna przestrzeń współtworzona przez przedstawicieli administracji, biznesu, świata nauki i sektora pozarządowego. W programie m.in.: wystąpienia na temat możliwości finansowania biznesu, a także konsultacje z ekspertami. Spotkajmy się już 6-7 grudnia w Centrum Konferencyjnym Legia Warszawa przy ul. Łazienkowskiej 3. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Forum Rozwoju Mazowsza to wyjątkowe miejsce spotkań przedstawicieli różnych sektorów. Wszystko po to, żeby dzielić się doświadczeniami i inspiracjami na rzecz rozwoju regionu. W tym roku do tego grona dołączą również uczniowie, studenci i absolwenci od których już niebawem będzie zależała nasza przyszłość! Wydarzenie organizuje Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych pod honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Co będzie się działo podczas Forum Rozwoju Mazowsza? – oferta dla biznesu i sektora naukowego

Do dyspozycji uczestników wydarzenia będą debaty z zakresu możliwości jakie przyniesie program regionalny „Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027”, rozwoju innowacyjności gospodarki, wykorzystania nowoczesnych technologii w przestrzeni społeczno-gospodarczej, Europejskiego Zielonego Ładu w kontekście rozwoju miast, programów akceleracyjnych dla początkujących przedsiębiorców, czy też roli uniwersytetów
w rozwoju przedsiębiorczości.

Pierwszego dnia wydarzenia (6 grudnia w godzinach 12:15-14:15) odbędzie się specjalny blok wystąpień „Finansowanie biznesu i samorządów”. Będzie to wyjątkowa okazja do posłuchania o dostępnej ofercie, ale też porozmawiania z ekspertami. W programie:

 • Doświadczenia we wsparciu przedsiębiorców w perspektywie 2014-2020. Czego mogą się spodziewać przedsiębiorcy w pespektywie 2021-2027 – Bank Gospodarstwa Krajowego
 • Fundusze europejskie 2021-2027 dla firm – badania, inwestycje, rozwój – Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości
 • Projekt Innovation Coach – Centrum Projektów Badawczych UE Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk (CPB UE IPPT PAN)
 • Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Centralna – wsparcie dla firm z Mazowsza – CPB UE IPPT PAN
 • Samorządowe wsparcie mazowieckich przedsiębiorców – niskooprocentowane pożyczki unijne – Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy
 • Poręczenia Kontraktowe – Mazowiecki Fundusz Poręczeń Kredytowych
 • Inicjatywa ELENA na rzecz efektywności energetycznej – Bank Ochrony Środowiska

Interaktywne przestrzenie tworzone przez ponad 40 Partnerów wydarzenia

Na odwiedzających Forum Rozwoju Mazowsza czeka atrakcyjna oferta konsultacji, symulacji, warsztatów i pokazów. Co będzie się działo w przestrzeniach Partnerów?

 • W Strefie Rozwoju Mazowsza, m.in.: prezentacje inwestycji dofinansowanych ze środków europejskich wirtualne wycieczki po mazowieckich instytucjach kultury, pokazy dronów pomiarowych, konsultacje na temat możliwości finansowania biznesu i efektywności energetycznej, spotkania networkingowe
  dla przedsiębiorców, warsztaty z zakresu autopromocji w biznesie, konsultacje z reklam w mediach społecznościowych, przestrzeń eksperymentalno-kulinarna zorientowana na współtworzenie nowych koncepcji produktów spożywczych, prezentacja możliwości współpracy na rzecz transferu technologii.
 • W Strefie Zdrowia, m.in.: badania smaku, węchu, słuchu, wzroku, pomiary cukru, ciśnienia, wagi, nauka samobadania piersi, pokazy pierwszej pomocy, konsultacje z dietetykami, psychologami, warsztaty z zakresu niwelowania stresu, dysleksji, koncentracji uwagi.
 • W Strefie Młodych, m.in.: pokazy wykorzystania drukarek 3D, rozszerzonej rzeczywistości, aplikacji mobilnych, warsztaty z zakresu kadrowania i storytellingu w tworzeniu angażujących materiałów filmowych, gry komputerowe stworzone przez licealistów, rozmowy z ekspertami od szyfrowania danych, spotkania
  z przedstawicielami inkubatorów przedsiębiorczości, akceleratorów i centrów transferu technologii, zajęcia
  z zrobienia peelingów, ek-smoothie, zdrowego jedzenia, warsztaty stolarskie, ciesielskie i odkrywające tajniki lasów. Dowiedz się więcej ze specjalnej broszury informacyjnej.

A to jeszcze nie wszystko! Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia oraz aktywnościami Partnerów na stronie www.forumrozwojumazowsza.pl. Zachęcamy też do śledzenia aktualności zamieszczanych w mediach społecznościowych.

Do zobaczenia 6-7 grudnia w Warszawie!

 • Wszystko
 • Aktualności (623)
 • Wiedza (273)
 • Kalendarz (1036)
 • Centrum Wsparcia (323)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.