Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > ZEA, Chiny i USA – te rynki są bliżej niż myślisz!
Artykuł

ZEA, Chiny i USA – te rynki są bliżej niż myślisz!

Właśnie ruszył V nabór na wnioski do projektu Polskie Mostów Technologicznych.

Zdjęcie przedstawia sale na której jest przeprowadzana prezentacja

Po wakacyjnej przerwie zespół Polskich Mostów Technologicznych powrócił z nową ofertą podczas seminarium 18 września. Tym razem zaproszeni eksperci przekonywali dlaczego warto rozpocząć ekspansję do USA, ZEA i Chin.

Zdjęcie przedstawia sale na której jest przeprowadzana prezentacja

– Zdalne prowadzenie działalności w Chinach jest praktycznie niemożliwe. Budowanie zaufania wymaga długoterminowej obecności, rejestracji działalności i dysponowania miejscem, do którego będą zapraszani partnerzy i potencjalni klienci. Jeśli przewidujemy zdalnie prowadzić biznes w Chinach, należy zatrudnić osobę znającą język chiński i realia rynku. Nieodzowne stają się też częste podróże do Kraju Środka, w celu spotkania się z partnerami biznesowymi, załatwianiu bieżących spraw urzędowych itp. – mówił Maciej Sampara.

Zdjęcie przedstawia sale na której jest przeprowadzana prezentacja

– Rynek emiracki nie należy do najłatwiejszych, ale warto podjąć wysiłek i spróbować ekspansji zagranicznej. Do perspektywicznych sektorów gospodarki zalicza się dobra luksusowe, budownictwo i IT – mówił dr Łukasz Fyderek z East Analytics. Warto również pamiętać, że w celu zmniejszenia wkładu z sektorów związanych z ropą, ZEA dążą do dywersyfikacji gospodarki poprzez rozwój turystyki, handlu detalicznego, handlu i nieruchomości.

Zdjęcie przedstawia sale na której jest przeprowadzana prezentacja

Zagraniczne Biuro Handlowe w Dubaju to zawsze otwarte drzwi dla polskich przedsiębiorców oraz otwarta brama dla polskich produktów na rynek emiracki – mówi Michał Bakuła z ZBH w Dubaju. Wspieramy MSP w ekspansji na ten gorący rynek poprzez doradztwo, przestrzeń cooworkingową czy publikacje.

Zdjęcie przedstawia sale na której jest przeprowadzana prezentacja
Zdjęcie przedstawia sale na której jest przeprowadzana prezentacja

Dlaczego warto wziąć udział w EXPO Dubaj? Odpowiedz Marty Zielińskiej i Agnieszki Józefowicz z zespołu EXPO 2020 (PAIH) była jednogłośna:

– Dla świata biznesu wystawa EXPO jest tym samym czym dla kibiców piłki nożnej Mundial! Poza tym to największe wydarzenie gospodarcze świata, na którym nie może zabraknąć polskich przedsiębiorstw. Dlatego już dziś zapraszamy do zapoznania się z ofertą skierowaną dla przedsiębiorców na stronie internetowej EXPO – przekonywały zgromadzonych w Przestrzeni from Facebook słuchaczy.

Zdjęcie przedstawia sale na której jest przeprowadzana prezentacja

– Potencjał eksportowy dla polskich przedsiębiorstw jest ogromny – tak o rynku USA mówiła Joanna Brzoskowska-Czerepiuk. Dlatego myśląc o realizacji american dream na jawie warto pamiętać o dobrym prawniku oraz liczyć się z posiadaniem specjalnych licencji i zezwoleń.

Zdjęcie przedstawia sale na której jest przeprowadzana prezentacja

– Facebook to nie tylko narzędzie do komunikacji ze znajomymi, ale też skuteczny komunikator w eksporcie – mówił Wiktor Klimczyk. Kontakty z firmami przekraczają granice krajów. Aż 64 mln ludzi z całego świata kontaktuje się na Facebooku z jakąś firmą z Polski. Natomiast 85% użytkowników Facebooka w Polsce skontaktowało się z lokalną polską firmą. Serwisy Facebook i Instagram umożliwiają firmom kontaktowanie się z klientami – niezależnie od miejsca ich pobytu.

– Celem projektu „Własność intelektualna w Twojej firmie” jest kształtowanie praktycznych umiejętności przedsiębiorców w zakresie wykorzystania ochrony własności intelektualnej, w tym przemysłowej oraz możliwości czerpania korzyści z tej ochrony – przekonywała Joanna Kupka z Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Zdjęcie przedstawia sale na której jest przeprowadzana prezentacja

Jeśli myślisz, że Twój produkt ma szansę podbić rynki zagraniczne nie czekaj. Wejdź na stronę Systemu Obsługi Elektronicznej SOE już dziś i wyślij zgłoszenie do V naboru. Obiecujemy, że będzie to bajecznie proste i szybkie jak prędkość światła, a korzyści z udziału w Projekcie na pewno przewyższą Twoje oczekiwania – przekonywał z uśmiechem na twarzy zespół PMT.

Przedsiębiorco, chcesz wiedzieć więcej na temat seminarium? Sprawdź zawartość prezentacji.

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.

Na grafice znajdują się cztery loga: Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polski (flaga), Polskiej Agencji Inwestycji Handlu i Unii Europejskiej (flaga)

Pliki do pobrania

1. PMT5N2019 Piotr Szymczuk

PPE_PL_1.-PMT_5N2019-Piotr-Szymczuk.pdf

PDF (1 010,89KB)

2. Rynek Chiński – Maciej Sampara

PPE_PL_2.-Rynek-Chinski-Maciej-Sampara.pdf

PDF (2,13MB)

3. ZBH Dubaj – seminarium PMT 18.09.19

PPE_PL_3.-ZBH-Dubai-seminarium-PMT-18.09.19.pdf

PDF (557,67KB)

4. ZEA export 22 paih

PPE_PL_4.-ZEA-export-22-paih.pdf

PDF (3,30MB)

5. ZEA – specyfika biznesowa Michał Żyliński

PPE_PL_5.-ZEA-specyfika-biznesowa-Michal-Zylinski.pdf

PDF (1,10MB)

6. EXPO 2020 – PAIH S.A.

PPE_PL_6.-EXPO-2020-PAIH-S.A..pdf

PDF (2,89MB)

7. Rynek USA jak się odnaleźć 18 09 19 Joanna BC

PPE_PL_7.-Rynek-USA-jak-sie-odnalezc-18-09-19-Joanna-BC.pdf

PDF (1,03MB)

9. UPRP – Własność intel w Twojej firmie 18 09 2019

PPE_PL_9.-UPRP-Wlasnosc-intel-w-Twojej-firmie-18-09-2019.pdf

PDF (1,43MB)

PMT – jak wypełnić wniosek wrzesień 2019

PPE_PL_PMT-jak-wypelnic-wniosek-wrzesien-2019.pdf

PDF (1,35MB)

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.