Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Ważna informacja dla projektów z naborów 4N – 7N/2019
Artykuł

Ważna informacja dla projektów z naborów 4N – 7N/2019

Wydłużenie realizacji projektów z naborów od 4N do 7N/2019 o kolejne (ostatnie) 3 miesiące.

Obrazek z napisem "Attention" (uwaga)

Drodzy Przedsiębiorcy,

przyszło nam funkcjonować w czasach, które wymagają od nas elastycznego i sprawnego dostosowania się do dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Realizacja projektu PMT jak i zaplanowanych w jego ramach działań jest utrudniona, ale nie niemożliwa. Działania doradcze, uwzględnione w katalogu kosztów, można wydatkować na różnego rodzaju usługi, w tym targi, które pozwalają na budowanie relacji biznesowych i zawieranie nowych kontraktów. Wiemy, iż ich najbliższa przyszłość jest niepewna. Stąd też apelujemy, aby wydatki zarezerwowane na wydarzenia targowe zostały przez Was ograniczone, a środki spożytkowane na usługi w innych kategoriach (zmiana budżetu). 

Mając na uwadze wpływ pandemii COVID-19 na wdrażanie projektów Grantobiorców, informujemy iż Ministerstwo wyraziło zgodę na wydłużenie realizacji projektów z naborów od 4N do 7N/2019​ o kolejne (ostatnie) 3 miesiące.

 Warunkiem zaproponowanego rozwiązania jest prawidłowe rozliczenie przez Grantobiorcę co najmniej 50% wydatków grantu wypłaconego dotychczas w formie gotówkowej.

Możecie zatem:

a) wydłużyć realizację projektu o 3 m-ce pod warunkiem rozliczenia co najmniej 50% wydatków lub

b) nie wydłużać i realizować projekt w dotychczasowym terminie wskazanym w umowie bądź aneksach.

W praktyce oznacza to:

a) konieczność przesłania informacji kto z Was deklaruje chęć przedłużenia projektu o kolejne 3 miesiące,

b) konieczność rozliczenia 50% wydatków (dla tych, którzy chcą skorzystać z przedłużenia) w SOE po pierwotnym terminie zakończenia naborów (w tabelce poniżej „aktualna data”) – na złożenie wniosku jest 10 dni roboczych od tego dnia,

c) po rozliczeniu 50% wydatków będziemy mogli z Wami podpisać kolejne aneksy.

Tym którzy nie są zainteresowani przedłużeniem, przypominamy iż macie czas na wydatkowanie środków zgodnie z aktualną datą trwania realizacji umowy, a po tym terminie należy rozliczyć wydatki składając wniosek o płatność w systemie SOE – macie na to 10 dni roboczych od terminu zakończenia realizacji.

Ponadto informujemy, iż Agencja nie planuje wnioskować o kolejne wydłużenie realizacji projektów.


Poniżej – dla usystematyzowania – przedstawiamy aktualne terminy zakończenia realizacji dla poszczególnych rynków dla naborów 4-7N/2019 (chronologicznie):

obraz przedstawia aktualne terminy zakończenia realizacji dla poszczególnych rynków dla naborów 4-7N/2019 (chronologicznie):

W razie pytań, służymy pomocą.

Zespół Polskie Mosty Technologiczne

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.

Na grafice znajdują się cztery loga: Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polski (flaga), Polskiej Agencji Inwestycji Handlu i Unii Europejskiej (flaga)

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.