Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Przedsiębiorco!
Artykuł

Przedsiębiorco!

Naszym celem jest wsparcie w procesie internacjonalizacji polskich mikro, małych i średnich przedsiębiorstw poprzez zaoferowanie im wysokiej jakości usług doradczo-szkoleniowych. Twoja innowacyjna usługa, produkt czy technologia wsparta zostanie wypracowaną strategią ekspansji na wybrany rynek.

zdjęcie przedstawia wycinki papieru z nadrukowanymi hasłami dotyczącymi strategii biznesowej
 1. Celem projektu Polskie Mosty Technologiczne jest: Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw
 2. Beneficjent: Polska Agencja Inwestycji I Handlu S.A.
 3. Dofinansowanie projektu z UE: 149 981 321,60 PLN, dofinansowanie ze środków budżetu państwa 118 678,40 PLN, łączna wartość projektu 150 100 000,00 PLN
 4. Strona www: https://www.paih.gov.pl/pmt
 5. Okres kwalifikowalności wydatków: 2 stycznia 2018 – 31 grudnia 2023

Projekt Polskie Mosty Technologiczne (PMT) realizowany przez PAIH to doradztwo i wsparcie w procesie umiędzynarodowienia na wybranych pozaunijnych rynkach dla: mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z wszystkich sektorów kwalifikujących się do otrzymania pomocy de minimis i posiadających innowacyjny produkt, usługę bądź technologię.

W ramach projektu PMT przedsiębiorca/przedsiębiorczyni otrzyma wsparcie w wysokości do 180 tys. PLN – de minimis (w formie bezgotówkowej i gotówkowej):

 • 3 dniowe warsztaty na temat wybranego rynku (praktyczne informacje),
 • 40 h konsultacji z ekspertem w celu stworzenia strategii ekspansji,
 • strategia ekspansji produktu/usługi/technologii na wybrany rynek
 • do 120 tys. PLN do wydatkowania na rynku zagranicznym,
 • na 30 dni udostępnione miejsce do pracy i urządzenia biurowe w Zagranicznym Biurze Handlowym PAIH w wybranym kraju,
 • wsparcie merytoryczne i operacyjne pracowników Centrali i ZBH, którzy m.in. umówią spotkania z potencjalnymi partnerami/kontrahentami/inwestorami.

Przed wypełnieniem wniosku na stronie warto zapoznać się z dokumentacją projektu, gdzie znajdą się m.in.: kryteria oceny wniosków – formalne oraz merytoryczne; katalog wydatków kwalifikowanych, wzór umowy, regulamin danego naboru.

Długoletnie doświadczenie w szeroko rozumianej działalności inwestycyjnej i eksportowej, promocja polskiej gospodarki, zakończona realizacją kilku projektów finansowanych ze środków UE, znajomość procedur i zagadnień związanych z procesami internacjonalizacji, obsługi inwestorów i przedsiębiorców, nowo otwierane Zagraniczne Biura Handlowe PAIH na rynkach perspektywicznych na całym świecie, baza ekspertów – to czynniki, które zagwarantują profesjonalną i kompleksową obsługę Twojego przedsiębiorstwa w projekcie realizowanym przez PAIH.

Zapraszamy!

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Nr umowy: POIR-03.03.01-00-0001/17-00.

Na grafice znajdują się cztery loga: Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polski (flaga), Polskiej Agencji Inwestycji Handlu i Unii Europejskiej (flaga)

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.