Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Norwegia, Rosja, Ukraina – perspektywiczne rynki dla polskich przedsiębiorstw
Artykuł

Norwegia, Rosja, Ukraina – perspektywiczne rynki dla polskich przedsiębiorstw

Co łączy na pozór tak różne państwa jak Norwegia, Rosja i Ukraina? Odpowiedz jest prosta: Polskie Mosty Technologiczne!

Zdjęcie przedstawia sale na której jest przeprowadzana prezentacja

Seminarium informacyjne po raz kolejny zgromadziło przedsiębiorców chcących rozwijać swoją działalność poza granicami kraju. Tym razem w Przestrzeni from Facebook przedsiębiorcy mieli możliwość dowiedzieć się więcej na temat perspektyw eksportowych, różnic kulturowych w biznesie oraz wziąć udział w networkingu z zaproszonymi prelegentami.

Sebastian Garstecki i Magdalena Polakowska zgodnie przekonywali, że rynek norweski wymaga przygotowania solidnej oferty handlowej, a w rozmowach biznesowych nie warto zaniżać ceny, ale za to w ramach tzw. small talku zawsze warto nawiązać do norweskiej literatury.

Zdjęcie przedstawia osobe z mikrofonem

W Rosji wciąż ważne są kontakty bezpośrednie, dlatego warto bywać na imprezach wystawienniczych i tworzyć bazę potencjalnych klientów. A wchodząc na rynek rosyjski, bez względu na reprezentowaną branżę, warto mieć przemyślaną strategię ekspansji.

– mówił Sebastian Sadowski – Romanov. 

Na rynku rosyjskim warto zwrócić uwagę na rozwijające się zapotrzebowanie na nowe technologie, w szczególności na inicjatywę Smart City Moscow, która rozszerza swój zakres działalności także o Kazań.

Zdjęcie przedstawia osobe z mikrofonem

To miasto świetnie wykształconych ludzi, hubów technologicznych, potencjału turystycznego i biznesowego.

– mówił Marek Litka z Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej.

Nie należy obawiać się zmian na ukraińskiej scenie politycznej, lecz wykorzystać potencjał jaki niesie ze sobą współpraca Ukrainy z Unią Europejską.

– dodał Krzysztof W. Siedlecki z firmy ABSC.
Zdjęcie przedstawia osobe z mikrofonem

Joanna Manikowska – Prezentacja „Polskie Mosty Technologiczne”

  • Przedsiębiorco nie czekaj: otwarcie naboru na rynki Norwegii, Rosji i Ukrainy nastąpi w poniedziałek 15 kwietnia 2019, wnioski można będzie składać do 28 maja br. Nabór prowadzony jest przez System Obsługi Elektronicznej SOE.
  • Przedsiębiorco pamiętaj: Polskie Mosty Technologiczne to najlepsza strategia wejścia na rynki zagraniczne.

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.

Na grafice znajdują się cztery loga: Funduszy Europejskich, Rzeczpospolitej Polski (flaga), Polskiej Agencji Inwestycji Handlu i Unii Europejskiej (flaga)

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.