Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.)
Instytucja

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.)

Kontakt

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.)

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. ul. Nowy Świat 6/12 00-400 Warszawa Centrum Bankowo Finansowe – wejście „C”

Jednym z obszarów działalności ARP S.A. w ramach usług finansowych jest wsparcie działalności proeksportowej przedsiębiorców w oparciu o tzw. International Desk. Narzędzie to odpowiada przede wszystkim na potrzeby firm z sektora MŚP, które zainteresowane są uproszczonym trybem dostępu do odpowiedniego wsparcia instytucji rozwoju – Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Ponadto przedsiębiorca może skorzystać z finansowania w formie pożyczek oferowanych przez ARP S.A. celem zwiększenia mocy produkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji eksportowej.

ARP S.A. należy do Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Nadzór na Spółką sprawuje Prezes Rady Ministrów. Podstawową działalnością jest wsparcie przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, przez co odgrywa istotną rolę w zwiększaniu konkurencyjności polskiej gospodarki. ARP S.A. jest jedyną na rynku spółką prawa handlowego z udziałem Skarbu Państwa, która wyspecjalizowała się w prowadzeniu procesów restrukturyzacji. Instrumenty wsparcia, którymi dysponuje ARP S.A., to zarówno produkty finansowe, jak i pozafinansowa pomoc w realizacji przedsięwzięć, głównie przez przygotowanie długofalowych strategii biznesowych oraz udostępnienie terenów inwestycyjnych i obiektów produkcyjnych zarządzanych przez ARP S.A.

Jak pomaga eksporterom?

Wspólnie z kluczowymi instytucjami wspierającymi rozwój firm w Polsce, ARP S.A. oferuje praktyczne instrumenty w takich obszarach, jak rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności, wsparcie procesów restrukturyzacji, finansowanie przedsiębiorstw, handel oraz inwestycje zagraniczne.

Oferta wsparcia

Spis treściTable of contents

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.