Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Pożyczki dla MŚP i dużych firm
Oferta wsparcia

Pożyczki dla MŚP i dużych firm

Dla kogo?
Małe, Średnie, Duże Przedsiębiorstwa
Dojrzałość eksportowa
Jeszcze nie eksportuję, Początkujący, Doświadczony
Branża
Usługi, Pozostałe towary, Usługi kulturalne i rekreacyjne, Usługi biznesowe, Usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne, Podróże… rozwiń Usługi, Pozostałe towary, Usługi kulturalne i rekreacyjne, Usługi biznesowe, Usługi telekomunikacyjne, informatyczne i informacyjne, Podróże zagraniczne, Usługi transportowe i kurierskie, Usługi budowlane, Sprzęt AGD RTV i jego części, Sprzęt AGD i jego części, Budowa i wykończenie budowli, Sprzęt RTV i jego części, Sprzęt IT i telekomunikacyjny, Farmacja i biotechnologia, Sprzęt sportowy i rekreacyjny, Jachty, statki i łodzie, Szkło i ceramika, Kopaliny, metale i paliwa, Aluminium i wyroby z aluminium, Miedź i wyroby z miedzi, Kopaliny, rudy i wyroby z nich, Żeliwo, stal i wyroby z nich, Metale szlachetne, Pozostałe metale i wyroby z nich, Tworzywa sztuczne, gumy i wyroby z nich, Kauczuk, gumy i wyroby z nich, Tworzywa sztuczne i wyroby z nich, Polimery, żywice i wyroby z nich, Kosmetyki i detergenty, Urządzenia medyczne i artykuły higieniczne, Maszyny, urządzenia i ich części, Maszyny, urządzenia przemysłowe i ich części, Urządzenia, przyrządy pomiarowe i ich części, Pozostałe przyrządy i narzędzia, Urządzenia elektrotechniczne i ich części, Wyroby z papieru i celulozy, Papier, tektura, celuloza, Artykuły drukowane, Meble gotowe i ich części, Meble, Płyty, sklejki, oprawy z drewna, Wyroby chemiczne, Odzież, obuwie, tkaniny i dodatki modowe, Odzież gotowa i dodatki modowe, Tkaniny, dzianiny i wyroby z nich, Obuwie, wyroby skórzane i skóry, Żywność, napoje i wyroby tytoniowe, Napoje, kawy, herbaty i alkohole, Nabiał, Pieczywo, wyroby cukiernicze, słodycze, Ryby i owoce morza, Żywność dla zwierząt, Pozostała żywność, Wyroby tytoniowe, Pojazdy lądowe i lotnicze oraz części, Pojazdy silnikowe, podwozia, nadwozia, przyczepy, Silniki spalinowe do pojazdów i ich części, Pojazdy szynowe, specjalistyczne i części do nich, Silniki elektryczne i akumulatory, Pojazdy lotnicze, silniki i części do nich, Części do pojazdów (bez silników), Opony, Pozostałe mięso i zwierzęta żywe, Zboża, mąki i wyroby z nich, Przetwory z mięsa, kiełbasy, Owoce, warzywa, grzyby i ich przetwory, Wieprzowina i świnie żywe, Mięso drobiowe i drób żywy, Mięso wołowe i bydło żywe zwiń assets/ico/rozwin
Czas trwania
Bezterminowo

Potrzeba

Zapotrzebowanie na kapitał inwestycyjny.

Korzyści

ARP S.A. finansuje przedsiębiorstwa z różnorodnych branż, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw przemysłowych, a także świadczących usługi dla przemysłu. Jako korzyści finansowania przez ARP S.A. należy wskazać: brak opłat za rozpatrzenie wniosku
oraz ukrytych opłat, szybki proces decyzyjny, elastyczne podejście do klienta, możliwość finansowania inwestycji brutto, w przypadku braku zabezpieczenia materialnego możliwość wsparcia finansowania poręczeniem lokalnego Funduszu Poręczeniowego.

Realizacja

Przedsiębiorca ubiegający się o finansowanie zobowiązany jest złożyć wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Każdy składany wniosek o udzielenie finansowania, podobnie jak to ma miejsce w instytucjach bankowych, jest analizowany m.in. w zakresie zdolności wnioskującego do spłaty zobowiązań oraz zaoferowanego zabezpieczenia. W zależności od wyników przeprowadzonej analizy wnioskujący informowany jest o zgodzie na udzielenie finansowania lub o odmowie. Przy pozytywnej decyzji, proces kończy się zawarciem umowy i uruchomieniem instrumentu finansowego.

Dane kontaktowe

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.)

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. ul. Nowy Świat 6/12 00-400 Warszawa Centrum Bankowo Finansowe – wejście „C”

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.