Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Regionalna baza ofert inwestycyjnych
Artykuł

Regionalna baza ofert inwestycyjnych

Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera jest odpowiedzialne za wspieranie firm zainteresowanych rozwojem działalności eksportowej oraz promocję gospodarczą  w zakresie zwiększania napływu inwestycji w regionie. Jednym z instrumentów wsparcia w tym zakresie jest regionalna Baza Ofert Inwestycyjnych obejmująca oferty lokalizacyjne z  terenu województwa śląskiego.

Widok z lotu ptaka na kamienice

Jest to bezpłatne narzędzie promocji gospodarczej, które zawiera komplet informacji na temat oferowanych nieruchomości. Obejmuje tereny inwestycyjne typu greenfield i brownfield, powierzchnie biurowe, hale produkcyjne/magazyny czy nieruchomości turystyczne. Baza nie tylko pozwala na łatwy dostęp do aktualnej listy ofert inwestycyjnych, zapewnia również możliwość promocji podczas wydarzeń organizowanych w kraju oraz za granicą. Przykładem może być promocja ofert podczas Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji EXPO REAL i MIPIM

Zainteresowane podmioty, w tym potencjalni inwestorzy, w intuicyjny sposób mogą wyszukiwać ofert nieruchomości według wskazanych parametrów. Baza zapewnia przy tym dodatkową promocję gmin i miast z terenu województwa, które mogą przedstawić swoją pełną ofertę inwestycyjną.

Z bazy mogą korzystać zarówno jednostki samorządu terytorialnego, firmy, instytucje, jak również osoby prywatne.

Baza  zawiera bezpośrednie przekierowanie do systemu OPI-TTP 2.0,  który prezentuje szczegółowe informacje o terenach pogórniczych i postindustrialnych. Celem systemu jest wsparcie w zarządzaniu tego typu gruntami oraz zapewnienie możliwości promocji sprzedaży terenów poprzemysłowych potencjalnym inwestorom. Zakres informacji i udostępnionych narzędzi ma służyć ocenie możliwości ponownego wykorzystania tych terenów w obszarze gospodarczym i społecznym.

Więcej informacji na temat zasad dotyczących wprowadzania oraz aktualizacji ofert do Bazy można uzyskać na stronie oraz w Śląskim Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, e-mail: coie@slaskie.pl

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.