Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Raport z badania przedsiębiorczości 2023
Artykuł

Raport z badania przedsiębiorczości 2023

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do zapoznania się z 12. edycją raportu GEM Polska, który dostarcza kluczowych danych ilustrujących ewolucję postrzegania przedsiębiorców przez polskie społeczeństwo.

Dwóch biznesmanów analizuje wykresy

Raport bada zmiany w intencjach zakładania firm, rzeczywistej aktywności biznesowej Polaków oraz motywy skłaniające jednostki do rozpoczęcia lub zakończenia działalności gospodarczej. Dodatkowo analizuje temat przedsiębiorczości z perspektywy płci.

W raporcie znajdują się również wyniki eksperckiej oceny warunków do zakładania firm. Po raz pierwszy poddano ocenie czynniki sprzyjające odbudowie przedsiębiorczości po pandemii oraz działania uwzględniające Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Po raz drugi zaprezentowano dane dotyczące wpływu pandemii na transformację cyfrową przedsiębiorstw, a także stosunek firm do takich koncepcji jak zrównoważony rozwój czy społeczna odpowiedzialność. W raporcie ponownie pojawia się rozdział poświęcony start-upom.

Źródło: PARP

  • Wszystko
  • Aktualności (600)
  • Wiedza (269)
  • Kalendarz (1020)
  • Centrum Wsparcia (323)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.