Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Raport „Informacje ekonomiczne – Francja 2022”
Artykuł

Raport „Informacje ekonomiczne – Francja 2022”

Przygotowany przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą raport „Informacje ekonomiczne – Francja 2022” wskazuje, że w 2021 r. Francja była szóstym największym dostawcą produktów do Polski, z 3,3-procentowym udziałem w rynku o wartości 12 mld EUR. Polska zaś była dziesiątym największym odbiorcą Francji i odpowiadała za 2,5 proc. eksportu tego kraju. Wartość polskiego eksportu do Francji w 2021 wyniosła 13,6 mld EUR. Francja była trzecim największym odbiorcą polskiego eksportu, odpowiadając za 5,7 proc. całkowitego eksportu z Polski.

Handel francusko-polski stanowił 4,5 proc. polskiego handlu zagranicznego, co czyni Francję czwartym co do wielkości partnerem Polski. Z francuskiego punktu widzenia handel z Polską wyniósł 2,3 proc. francuskiego handlu zagranicznego, co czyni Polskę dziesiątym partnerem Francji.

Jeśli chodzi o inwestycje francuskie na terenie Polski, to według danych opublikowanych przez Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej (COIG) w 2022 w Polsce aktywnych było 1866 spółek w których jednym z udziałowców jest francuska firma lub osoba fizyczna posiadająca francuskie obywatelstwo. Obecność ta wynika głównie z inwestycji w sektorze telekomunikacyjnym, detalicznym i bankowym. Francja jest również obecna wśród inwestorów w sektorze przemysłowym (Air Liquide, Saint Gobain), w sektorze zdrowia/kosmetyków (Pierre Fabre, L’Oréal), jak również w sektorze rolno-spożywczym (Lactalis, Danone).

Od kilku lat rośnie liczba polskich inwestycji we Francji, która jest atrakcyjnym miejscem do ekspansji, w szczególności ze względu na dużą liczbę ludności i znaczną siłę nabywczą kraju.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Poniżej raport przygotowany przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą.

  • Wszystko
  • Aktualności (7)
  • Wiedza (7)
  • Kalendarz (28)
  • Centrum Wsparcia (1)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.