Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Potencjał inwestycyjny polskich miast – Olsztyn
Artykuł

Potencjał inwestycyjny polskich miast – Olsztyn

W ostatnich latach znacząco rośnie zainteresowanie Polską ze strony inwestorów, którzy poszukują coraz to nowych terenów inwestycyjnych i zastępów doświadczonych, wykształconych talentów.

Olsztyn - panorama miasta

Potencjał kraju wyraża się przez siłę polskich regionów i miast. Zgodnie z polityką UE, państwa członkowskie skupiają się na zrównoważonym rozwoju, któremu sprzyja lokowanie bezpośrednich inwestycji zagranicznych na terenie całego kraju. Tym bardziej, że w ostatnich latach inwestorzy coraz częściej sięgają po nieodkryte dotąd lokalizacje.

Olsztyn, stolica Warmii i Mazur, leżąca u zbiegu ważnych dróg krajowych, charakteryzuje się ogromnym potencjałem ekonomicznym i edukacyjnym. To niewątpliwe jedna z tych lokalizacji, o którą inwestorzy zagraniczni będą coraz chętniej pytać w nadchodzących latach.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z treścią niniejszego opracowania, pierwszego z serii dotyczącej potencjału inwestycyjnego polskich miast.

Potencjał inwestycyjny polskich miast - Olsztyn

Słowo wstępne – Marcin Fabianowicz, Dyrektor Zarządzający, Departament Inwestycji PAIH

Polska Agencja Inwestycji i Handlu S.A. (PAIH S.A.)


ul. Krucza 50
00-025 Warszawa

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.